Matt Mullenweg oznámil, že tohtoročný WordCamp Asia je zrušený z bezpečnostných dôvodov pre koronavirus COVID-19. WordCamp Asia sa mal konať počas najbližšieho víkendu 21. - 23. februára v Bangkoku, Thajsko.

Určite to nebolo ľahké rozhodnutie len 10 dní pod takýmto veľkým podujatím pre viac ako 1000 návštevníkov, no zdravie a ľudské životy sú na prvom mieste. Spolupatričnosť s organizátormi ázijskej edície vyjadrili aj ľudia, ktorí stoja za WordCamp Europe. Ten sa bude konať začiatkom júna v Porte.

wide

Keďže nie každá letecká spoločnosť refunduje letenky a hotel ubytovania rozhodol sa Mark Maunder ako zakladateľ a CEO Wordfence prispieť sumou 10 tisíc dolárov na pokrytie aspoň časti nákladov pre návštevníkov. To vyvolalo vlnu solidarity a rovnakou sumou prispeli aj spoločnosti GoDaddy a Yoast.

Chvíľu sa uvažovalo o online streamovanom evente, ten bol organizátormi neschválený a radšej chcú energiu investovať do budúceho ročníka. Jeho dátum bude uvedený hneď ako to bude možné. Napriek tomu sa niektorí ľudia do Bangkoku určite vyberú a naplánovaný je neoficiálny WordPress Asia Meetup in Bangkok.