Vlog


Sleduj ma


Twitter


Prvý WordCamp Asia 2020 zrušený pre COVID-19

Matt Mullenweg oznámil, že tohtoročný WordCamp Asia je zrušený z bezpečnostných dôvodov pre koronavirus COVID-19. WordCamp Asia sa mal konať počas najbližšieho víkendu 21. - 23. februára v Bangkoku, Thajsko.

Určite to nebolo ľahké rozhodnutie len 10 dní pod takýmto veľkým podujatím pre viac ako 1000 návštevníkov, no zdravie a ľudské životy sú na prvom mieste. Spolupatričnosť s organizátormi ázijskej edície vyjadrili aj ľudia, ktorí stoja za WordCamp Europe. Ten sa bude konať začiatkom júna v Porte.

wide

Keďže nie každá letecká spoločnosť refunduje letenky a hotel ubytovania rozhodol sa Mark Maunder ako zakladateľ a CEO Wordfence prispieť sumou 10 tisíc dolárov na pokrytie aspoň časti nákladov pre návštevníkov. To vyvolalo vlnu solidarity a rovnakou sumou prispeli aj spoločnosti GoDaddy a Yoast.

Chvíľu sa uvažovalo o online streamovanom evente, ten bol organizátormi neschválený a radšej chcú energiu investovať do budúceho ročníka. Jeho dátum bude uvedený hneď ako to bude možné. Napriek tomu sa niektorí ľudia do Bangkoku určite vyberú a naplánovaný je neoficiálny WordPress Asia Meetup in Bangkok.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Realizujte svoje nápady za víkend - WordCamp Praha | VLOG #72

Pozvánka na siedmy ročník konferencie WordCamp Praha. A program napovedá, že je sa na čo tešiť. Porozprávam ako môžete realizovať svoje nápady za ví

Prečo bol WordCamp Bratislava 2019 ten najlepší | VLOG #64

V Bratislave sa konalo v poradí už ôsme stretnutie fanúšikov a priaznivcov CMS WordPress. Samozrejme som tam nemohol chýbať. A podarilo sa mi vyspove

3 dôvody prečo musíš prísť na WordCamp Bratislava 2019 | VLOG #61

Obdobie jesenných eventov začína a preto by som váš veľmi rád pozval na prvý z nich. Formát WordCampu netreba asi fanúšikom WordPressu predstavovať.

Publikované 19.02.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist