Už túto sobotu sa v Žiline koná prvý WordCamp Slovensko. Celkom sa teším, program vyzera zaujímavo. Dokonca by som sa na konci dňa mal objaviť v diskusii s Braňom, Depim a Exotom. Tak WordPress-áci – dúfam, že sa v sobotu vidíme. Kto sa nemôže zúčastniť, ale chce vedieť čo sa bude diať nech sleduje hashtag #WCSK – určite sa bude tweetovať čo sa deje.

0227_02

Účastníci sa môžu tešiť na tento program:

9:30 – 10:00 REGISTRÁCIA

10:00 – 12:00 BLOK 1

WordPress – od pár blogov k miliónom webov (Peter Nemčok a Ján Bočínec) Štipka z histórie WordPress a predstavenie základnych funkcií.
Respnsive webdesign (Ivan Potančok) Čo je to responsive design, techniky, flexibilný grid, media queries, podpora v starých prehliadačoch a praktické ukážky.
SEO pre WordPress (Katarína Šavelová) Ako aplikovať základné SEO stratégie v prostredí WordPress.

12:00 – 13:00 OBED

13:00 – 15:00 BLOK 2

Slovenčina pre WordPress (WP.sk) Ako vzniká preklad a ako môžeš prispieť aj ty.
VTP Žilina (Juraj Kavecký) Predstavenie aktivít VTP Žilina.
Ako ma WordPress naučil robiť webové stránky (Ján Fajčák) Moja cestu k WordPressu a práca s ním z pohľadu “amatérskeho” nadšenca, od prvých krokov ku HTML pred siedmymi rokmi až po súčasný každenný kontakt s WP so všetkým, čo k tomu patrí.
Joomla vs. WordPress (Tomáš Chvostek a Andrej Dobrovič) Nové featury v Joomle a konfrontácia s WordPress. 15:00 – 15:15

PRESTÁVKA

15:15 – 17:00 BLOK 3

Diskusia s blogermi (Alian, BranoRac, Depi, Exot, …) Diskusia s top slovenskými blogermi o ich skúsenostiach nielen s WordPress.
Vaše témy (Ty a Ty) Priestor pre vaše témy a zdieľanie skúseností s WordPress. od 17:00
SOCIALIZING v bare