Vlog


Sleduj ma


Twitter


Zničí sa Foursqare samo?

Kde sú tie časy, keď medzi sebou viedli žabomyšie vojny užívatelia služieb Gowalla a Foursqare. Po tom čo do hry vstúpil Facebook a kúpil, no a následnej aj zrušil Gowalla tak na na trhu zostal len jeden veľký hráč.

Ale aj Foursqare v polovici mája oznámil zmeny. Ešte by som to zobral okľukou a povedal prečo ma Foursqare bavil. Aj keď sa hovorí, že gamifikácia je už niekoľko rokov mŕtva, tak tu na mňa fungovala. A to sa stáva málokedy. Jednoducho ma bavilo s kamošom bojovať o post mayora v obľúbenom podniku, či na Hlavnej stanici. Inak potom som bol týždeň chorý a o tú stanicu som prišiel.

Badge boli tiež super, niektoré dokonca dávali zmysel, nútili človeka cestovať a opäť podporovali to súperenie. To nevravím o tom, keď sa parta geekov vyberie do nejakej metropoly a tam bojuje o každý checkin. Jasné, že to časom prestane baviť, ale má to aj ďalšie benefity – tipy k podnikom a miestam, varovania, heslá na wifi či len vtipné komentáre. Specials sú kapitola sama o sebe a môžem sa priznať, že som snáď nikdy žiaden nevyužil.

No a keď Foursqare umožnil pozrieť si zrýchlene všetky checkiny ako sa človek pohybuje po svete bolo to efektné a ani ma nesralo, že svoju polohu hlásim bezpečnostným službám iných krajín.

Ale aj na tých najstarších veteránoch som videl, že už nadšenie po rokoch opadlo a dávajú o sebe vedieť príležitostne len na nových miestach. Foursqare si uvedomuje, že musí napredovať, preto si spravili analýzu toho ako ľudia používajú a výsledkom je, že ich rozdelil do dvoch skupín. Prvá službu používa ako hru na checkovanie a hľadanie priateľov, druhá na informácie o miestach.

No a podľa toho sa Foursquare rozdelilo na dve mobilné aplikácie – Swarm a Foursqare. Swarm som nainštaloval hneď po vydaní ale nejako som nevedel čo s tým a po pol hodine išla aplikácia do preč. Pôvodná Foursqare aplikácia ma núti teraz stále Swarm vyskúšať, lebo z nej o chvíľu zmizne možnosť checkovať sa. Tak som zmätený, že čo ďalej s tým.

Ako ale sledujem mojich priateľov tak pomaly službu opúšťajú a aj vyjadrenia ortodoxných používateľov nie sú zrovna pochvalné. Som zvedavý ako sa s tým vysporiada samotná spoločnosť a či napriek tomu bude tlačiť na rozdelenie aplikácii. Možno toto je requiem. Každopádne sa aspoň otvárajú dvere pre nových hráčov.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Weekly #71 - Apple keynote, K8s, UX, Facebook, burnout

Technológie A huge database of Facebook users’ phone numbers found online A go package for generating online histograms and plotting them in the termi

Weekly #58 - IBM, UX, AWS, NPM, RFC 8624, RAMBleed, MAlt

Technológie Google Cloud Networking Incident #19009 Fortune 500 company leaked 264GB in client, payment data AWS costs every programmer should know CI

Weekly #48 - Apache CVE-2019-0211, Zabbix 4.2

Technológie All You Need to Know about SQL PostgreSQL DBaaS Calculator How to create a dark\light mode switch in CSS and Javascript Cisco RV320 Comman

Publikované 21.06.2014
TOPlist TOPlist