Vlog


Sleduj ma


Twitter


Zničí sa Foursqare samo?

Kde sú tie časy, keď medzi sebou viedli žabomyšie vojny užívatelia služieb Gowalla a Foursqare. Po tom čo do hry vstúpil Facebook a kúpil, no a následnej aj zrušil Gowalla tak na na trhu zostal len jeden veľký hráč.

Ale aj Foursqare v polovici mája oznámil zmeny. Ešte by som to zobral okľukou a povedal prečo ma Foursqare bavil. Aj keď sa hovorí, že gamifikácia je už niekoľko rokov mŕtva, tak tu na mňa fungovala. A to sa stáva málokedy. Jednoducho ma bavilo s kamošom bojovať o post mayora v obľúbenom podniku, či na Hlavnej stanici. Inak potom som bol týždeň chorý a o tú stanicu som prišiel.

Badge boli tiež super, niektoré dokonca dávali zmysel, nútili človeka cestovať a opäť podporovali to súperenie. To nevravím o tom, keď sa parta geekov vyberie do nejakej metropoly a tam bojuje o každý checkin. Jasné, že to časom prestane baviť, ale má to aj ďalšie benefity – tipy k podnikom a miestam, varovania, heslá na wifi či len vtipné komentáre. Specials sú kapitola sama o sebe a môžem sa priznať, že som snáď nikdy žiaden nevyužil.

No a keď Foursqare umožnil pozrieť si zrýchlene všetky checkiny ako sa človek pohybuje po svete bolo to efektné a ani ma nesralo, že svoju polohu hlásim bezpečnostným službám iných krajín.

Ale aj na tých najstarších veteránoch som videl, že už nadšenie po rokoch opadlo a dávajú o sebe vedieť príležitostne len na nových miestach. Foursqare si uvedomuje, že musí napredovať, preto si spravili analýzu toho ako ľudia používajú a výsledkom je, že ich rozdelil do dvoch skupín. Prvá službu používa ako hru na checkovanie a hľadanie priateľov, druhá na informácie o miestach.

No a podľa toho sa Foursquare rozdelilo na dve mobilné aplikácie – Swarm a Foursqare. Swarm som nainštaloval hneď po vydaní ale nejako som nevedel čo s tým a po pol hodine išla aplikácia do preč. Pôvodná Foursqare aplikácia ma núti teraz stále Swarm vyskúšať, lebo z nej o chvíľu zmizne možnosť checkovať sa. Tak som zmätený, že čo ďalej s tým.

Ako ale sledujem mojich priateľov tak pomaly službu opúšťajú a aj vyjadrenia ortodoxných používateľov nie sú zrovna pochvalné. Som zvedavý ako sa s tým vysporiada samotná spoločnosť a či napriek tomu bude tlačiť na rozdelenie aplikácii. Možno toto je requiem. Každopádne sa aspoň otvárajú dvere pre nových hráčov.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Sociálna sieť Path končí

Nie príliš obľúbená, no myslím, že celkom známa sociálna sieť Path, ktorá bola spustená v novembri 2010 zdá sa definitívne končí. Umožňovala si budova

Weekly #22

Technológie Chinese spies reportedly inserted microchips into servers used by Apple, Amazon, and others Welcome to Kubernetes 1.12 An Introduction to

Weekly #20

Technológie :empty and :blank Google’s Plan to Fix Email Is Deeply Flawed Medium clone built with Ruby on Rails Interactive Git Cheatsheet Předvídatel

Publikované 21.06.2014
TOPlist TOPlist