Vlog


Sleduj ma


Twitter


Zomrel Braňo Rác – bloger a legenda slovenského internetu

Človek môže napísať tisíce článkov, no niektoré veci sa aj tak píšu veľmi ťažko. Tento raz bol poslom zlých správ eMDi, ktorý mi poslal nostalgické video, ktoré má už deväť rokov, zo Žiliny z WordCampu. Braňo Rác už nie je medzi nami.

Na slovenskom internete sa nedal prehliadnuť. Už si ani nespomínam, kde sme sa prvý raz stretli. Určite to bol nejaký Camp. Už pred tým sme ale pravidelne komunikovali v online priestore. Braňo u mňa bol v takej tej skupine ľudí, ktorí sú na akejkoľvek službe, kde sa zaregistrujete. Najviac si ale spomínam práve na tie offline stretnutia.

Aj keď sme sa nevideli rok, tak sme mohli pokračovať v rozhovore, ako keby sme ho prerušili včera. Braňo vždy s úsmevom a nákazlivým optimizmom. V ruke musel vždy byť nejaký notebook, telefón, kamera, gadget. Aj keď sme sa na eventoch nepoznali všetci medzi sebou, tak cez Braňa sme to mali na „jeden klik“.

Braňo, mieša sa vo mne strašne veľa spomienok, ako si menil každú chvíľu šablónu, testoval rôzne redakčné systémy, spúšťal každý týždeň nejaký projekt, alebo aktivitu. Nekonečný rozbiehač a štartovač. Priznám sa, že občas ma to aj štvalo – prechatovali sme celý večer, fixovali bugy na tvojom blogu a o pár dní si mal všetko na novo. Nekonečné rady ako fotiť, alebo že si treba zapnúť aspoň autokorekciu si si vypočul, ale nikdy nepadli na úrodnú pôdu. Jednoducho tak to k tebe patrilo :)

A až teraz chápem, že Braňo mal toho času menej a chcel vyskúšať toho čo najviacej. Pevne verím, že sa mu to podarilo. Každý si od neho môže brať príklad, mal odvahu s Depim robiť Weekendcast a točiť vlogy v čase, keď to bolo ešte viac ako exotické a pre mňa nepredstaviteľné. Nebál sa cestovať, aj keď to preňho bolo náročné. Zažíval kritiku, ale nebál sa pokračovať ďalej. Ako bloger bol mimoriadne úspešný – spolupracoval so zaujímavými značkami, mal fanúšikov a hlavne veľa priateľov.

Braňo, ďakujem, že som ťa mohol spoznať. Pevne verím, že si niekde, kde ti je dobre, sedíš so svojou obľúbenou kávičkou a píšeš ďalej na svoj blog. Raz sa opäť stretneme a teším sa, ako si to všetko prečítam.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

10 najčítanejších článkov za rok 2020 na blogu alian.info

Koniec roka 2020 klope na dvere a aj preto by som rád pripomenul články, ktoré vás na blogu alian.info bavili najviac. Tak poďme sa na ne rovno pozrie

Prečo začať blogovať v roku 2021? | VLOG #89

Myslíte si, že blogy sú mŕtve? Dá sa povedať, že na Slovensku áno. Nepoznám žiadnu technologickú alebo marketingovú autoritu, ktorú by som pravidelne

10 najčítanejších článkov za rok 2019 na blogu alian.info

Zostávajú posledné hodiny do konca roka 2019 a preto je na čase si pripomenúť tie články, ktoré vás na blogu najviac zaujali. A teda mali najväčšiu čí

Publikované 23.06.2021

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist