V druhej polovici 90. rokov, keď som objavoval svet počítačov patril Kevin Mitnick medzi najhľadanejších hackerov na svete. Pripisuje sa mu odcudzenie čísiel kreditných kariet a prienik do systémov spoločností ako Motorola, Nokia a Sun Microsystems. Spoločnosti odhadli škody na milióny dolárov.

Mitnick pomerne často viac než technologickú zraniteľnosť systémov používal sociálne inžinierstvo. FBI unikal dva roky, nakoniec sa ho poradil zadržať vďaka spolupráci orgánov s expertom Tsutomu Shimomurom. Tento príbeh bol popísaný a aj sfilmovaný pod názvom Takedown, môžete ho nájsť aj pod názvami Hackers 2: Takedown či Track Down. Na Slovensku bol distribuovaný s názvom Nebezpečný kód (64% ČSFD). Mitnick ho neautorizoval.

Po tom čo si Kevin Mitnick odsedel trest a získal opäť možnosť používať internet, ktorá mu bola súdne zakázaná, začal pôsobiť ako bezpečnostný konzultant. Napísal niekoľko kníh a pravidelne prednášal.

„Vtedy mi to pripadalo veľmi vyzývavé a takpovediac módne. Dnes mám na to úplne iný pohľad. Budem sa snažiť urobiť všetko preto, aby som chyby minulosti napravil pozitívnymi prínosmi v budúcnosti.“

Kevin Mitnick zomrel 16. júla 2023 na rakovinu pankreasu, ktorá mu bola diagnostikovaná minulý rok. Mal 59 rokov a s manželkou čakali prvé dieťa.