Roky za rokmi bežia zrazu ako voda občas sa pýtam len-tak či to nie je škoda. Veru tak – veď mám pocit, že toť len včera som spisoval 10x naj roku 2007 a už sa sa mi preháňajú myšlienky hlavou čo sa vlastne všetko udialo tento rok. Takže nech sa páči – mojich „top ten“ s čisto náhodným poradím:

1.foto – celkom prialo fotografii, kúpil som si moju prvú zrkadlovku Canon EOS 400D, fotoblog presunul na samostatnú doménu FeroVolar.com, fotil na niekoľkých úžasných miestach a festivaloch, zúčastnil sa už druhého Bratislavského fotomaratónu, niekoľkých nočných fotení atď.

2.Kirqa – ona opäť vie prečo .)

3.festy – nezabudnuteľné festivaly, parties a splnených niekoľko hudobných snov (The Underworld, Iné Kafe, FatBoy Slim, Blank and Jones, IAMX, The Subways a veľa ďalších)

4.blog – aj tento rok som zostal blogerom, nadviazal veľa zaujímavých kontaktov a dozvedel sa kopec zaujímavých vecí. Blogerská komunita sa utužila ako nikdy doteraz. Mierne som upravil layout, komentáre, RSS a iné drobné vylepšenia. Začal som mikroblogovať na Jaiku a SOUP.IO

5.it – informačnými technológiami žijem, nedá mi nespomenúť podujatia ako Bratislavský či Viedenský BarCamp, Pražské WebExpo a Google Developer Day Parague. Okrem toho nespočet zaujímavých webov a informácii, čo už človek pomaličky ani nevníma. Ako aj zaujímavé tech hračky čo mi prešli rukami. Kapitola sama o sebe.

6.Praha – 8 fantastických dní v metropole Českej republiky. Dve webové konferencie, SEO Školenie, fotenie Prahy s dobrým priateľom. Jednoducho úžasný týždeň v úžasnom meste, ktoré na mňa skutočne spravilo dojem. Hnevá ma, že doteraz nemám skompletizovaný ani report ani fotografie.

7.djing – hudbu milujem a aj tento rok sa mi podarilo zahrať na pár maličkých akciách a s priateľmi. Makal som na sebe a zlepšoval svoju techniku, no bohužiaľ nemám na to toľko času ako by som si želal.

8.MTB a výlety - „bajku“ som sa venoval hlavne prvý polrok, nové MTB som dostal k svojej „štvrťstoročnici“ a samozrejme som ho patrične zabehol. Už teraz sa teším na budúci rok a jeho plné nasadenie. To nehovorím o niekoľkých vydarených výletoch a opekačkách.

9.priatelia – zaslúžia si svoje čestné miesto, pretože s pribúdajúcim vekom má na nich každý menej času a oni na nás. Predsa len majú svoje rodiny, starosti a radosti. O to viac si dobrých priateľov vážim.

10.prežili sme – stačí si pozrieť správy, prečítať dennú tlač či kliknúť na spravodajský portál. To čo považujeme za samozrejmosť pre každého denným klišé byť nemusí. Je fajn si to raz sa čas uvedomiť.

Samozrejme je ťažké do desiatich bodov zhrnúť rok života. Určite ma mrzí, že sme sa menej venovali airsoftu, naopak ma milo prekvapil Comics Saloon a dosť inšpirovalo Grafické bienále v Brne. Vďaka môjmu zamestnávateľovi som získal RHCT certifikát. Počas roku som objavil veľa zaujímavých kníh a seriálov ako HIMYM a TBBT, ktoré sa stali doslova mojou drogou.

Patrím medzi nešťastníkov, ktorým sa plánované veci nepodaria, ale nech. Nový rok 2009 tu je za pár hodín. Počas neho by som chcel zavítať do Medzilaboriec, na týždeň do UK (Manchester, Sheffield, Liverpool), koncom roka na víkend do Berlína. Možno na Inet stretko (: Pokračoval ďalej v kurze angličtiny a ďalej sa v tomto jazyku zdokonaloval. Opäť si užíval leto, hudbu (Paul Van Dyk, Depeche Mode, The Prodigy a všetko lákavé čo príde) a konečne switchol OS. Čo s toho sa mi podarí zistíte sami na tomto blogu.

Čitateľom ďakujem za priazeň a želám im aby bol nasledujúci rok podľa ich predstáv.

Btw: zavítajte aj na ďalšie blogy – svoje „naj“ už spísal Depi, JuRoot, Wheeler a Galgan.