Ak tu mám hovoriť o nejakej tradícii – a to peknej tradícii – tak ňou je určite 10x naj roku... Myslím, že pravidelným čitateľom netreba predstavovať, prípadne si môžete pozrieť rebríček z minulého roku.

Takže poďme na to, rok 2011 pomaly ale isto odchádza. Aký teda bol a čo mi silno utkvelo v pamäti?

Konferencie a podujatia

Začnem asi tou neformálnou – štvrtý žilinský Barcamp dopadol na výbornú. Myslím, že organizátorom sa darí držať štandard po všetkých stránkach. Nedá mi nespomenúť aj druhý TEDx Bratislava ktorý vo mne aj tento raz zanechal veľmi hlboký dojem. Jeseň sa niesla v znamení tradičného WebExpo v Prahe a zakončil som to na Google Developer Day tak isto v Prahe.

Prezentoval som na ManagerExpo – úplne novej konferencii o marketingu a time managemente, ktorá dopadla na výbornú. Ďalšiu prezentáciu som mal na našom LIVEPARK-u.

Tento rok som bohužiaľ nestíhal festival jedla v Bratislave, za to som zažil premiérový WineFest. Takže aj po tejto  stránke to bol zaujímavý rok.

Cestovanie

Nový rok som začal s priateľkou v zimnej a chladnej Prahe. V tomto ročnom období som ju ešte nevidel a aj s trochou snehu mala svoje čaro. Výlety po Slovensku boli super, napríklad také Arborétum v Mlyňanoch alebo ZOO Bratislava. Letná dovolenka mala talianskú príchuť – Florencia a Pisa. Fantastické miesta. Na jeseň ešte víkendový trip do Budapešti. Už  premýšľam kam budúci rok.

Hudba a festy

Ak nerátam pár náhodných koncertov tak tento rok sa to dá hudobne ohraničiť na Pohodu a Grape. Aj tak myslím, že dostatočne stačilo. Na budúci rok je toho v pláne troška viac. Hlavne koncert Coldplay na ktorý sa mimoriadne teším.

Blog

Na blogu nič nové, snáď len že sa mi podarilo udržať nejakú štandardnú návštevnosť ako minulý rok. Okrem toho som trocha menil dizajn a pár vecí ešte ostáva na doladenie. Ale je to zábava, takže určite píšem ďalej.

Práve vďaka blogu sa mi podarilo nečakane dostať aj do novembrového čísla INFOWARE. Nájdete tam celkom obsiahly rozhovor so mnou o všetko možnom. Určite je to pocta.

Projekty

Bohužiaľ väčšina z nich neopustila stránky Moleskine, no hlavné je že na nejakých sa pracuje a snáď uzrú svetlo sveta čoskoro. Teda, že takto o rok sa bude čím chváliť. Viac prezrádzať nechcem.

Tech hračky

Myslím, že najvýraznejšou technologickou hračkou je u mňa iPad a nejaké to príslušenstvo k nemu. Možno mierne revolučná je výmena notebooku zaň. Ešte som si spravil radosť pár mini gatgetmi.

Livepark

Spomínal som ho tu už niekoľko krát, no a zaslúži si svoje miesto aj v tomto koncoročnom resumé. Kopec skúseností a informácii do života a ďalších projektov.

MTB a bushcraft

Jediné dve aktivity vonku čo som tento rok ako tak stíhal. Ak nerátam prechádzky, ktoré milujem. Chôdza je super. Vážne.

Presťahoval som sa

Ak mám dať nejakú pikošku zo súkromného života tak asi túto – milované Záhorie som vymenil za Hlavné mesto. Hlavne kvôli dostupnosti zamestnania a celkového šetrenia času. Po 13 rokoch tak odzvonilo pravidelnému cestovaniu. Vďaka bohu.

Ono sa toho udialo naozaj veľa, veď každý deň je jedinečný a neopakovateľný. Tak verím, že som na nič podstatné nezabudol a vám želám aby bol ten budúci rok – rok 2012 – podľa vašich predstáv. Sľubujem, že nie je tým posledným, našiel som konzervu zo zárukou do roku 2014, to o niečom hovorí.

Majte sa...