Život je príliš krátky na to, aby sme trávili čas v práci, ktorú nemáme radi. Ja som veľmi rád, že sa mi správny balans posledné roky darí nájsť. A aj teraz cez globálnu pandémiu. Samozrejme občas venujem práci viac času než sa patrí, ale tak to je s vecami, ktoré človeka bavia. Možno to poznáte.

WebSupport píše úžasný príbeh a ja som veľmi rád, že som jeho súčasťou. Ako som sa aj rozprával s našim CTO, tak je to čoraz viac fungovanie na európskej úrovni, než len lokálnej. Deje sa toho strašne veľa a potrebujeme s tým pomôcť. Zároveň je to super príležitosť byť pri niečom veľkom a niečo čo ľudí baví.

Ja hľadať prácu, toto sú pozície o ktoré by som som mal určite záujem. A teraz máš jedinečnú príležitosť niektorú získať aj ty.

Manažér pre serverové produkty

Ak sa v tebe miešajú technické vedomosti, biznis a cit pre fantastický zákaznícky zážitok, potom je toto pozícia pre teba. Ak sa v technických vedomostiach necítiš doma, ale tie ďalšie dve su tvojou silnou stránkou, tak isto môže byť. Ak si bol product owner, product manager a vieš o čom tá práca je máš navrch. Nedaj sa odradiť závanom B2B sveta, vieš v ňom aplikovať veľa vecí z B2C alebo práci na SaaS.

Okrem serverov a cloudu hľadáme šikovníkov ak pre domény a služby s pridanou hodnotou pre hosting.

Admin pre B2B zákazníkov

Toto je pozícia na ktorú som sa do WebSupportu dostal ja pred už mnohými rokmi. Je to vysnívané miesto pre ľudí, ktorých baví infraštruktúra, aplikácie, návrhy architektúry, cloudové služby. Takýto človek by mal mať základy administrácie. Čo zákazník, to priestor realizovať sa.

Ak ťa ale viac láka naša platformová infraštruktúra pre hosting a cloud, tak aj tu sa nájde miesto pre ľudí, čo ovládajú Linux.

Asi to nie je úplne dôležité, ale na pozícii serverového produktového manažéra aj B2B admina budeme spolu pravidelne úzko spolupracovať.

Väčšinu aplikácií si tvoríme sami, aj preto hľadáme vývojárov, či už pre PHP na back-end ale aj team leadera pre front-end. A aby to bolo kompletné, tak nesmie chýbať projektový manažér. Dokonca aj ďalší do Prahy, alebo remote.

Keď sa viac vidíš v dátach – a ver, že ich máme dosť – tak hľadáme seniorného dátového engineera.

Ani to však nie je ešte všetko. Vyššie pozície si vyžadujú znalosti v daných oblastiach. Ľudia ma pomerne často oslovujú ako sa do IT sveta dostať, ako sa dajú naučiť tieto veci a ideálne čo najrýchlejšie ich využívať v praxi. Veľa mojich kolegov vyrástlo práve v jednom z najlepších Support tímov na Slovensku.

Ešte by som rád vypichol veci, ktoré my dávajú najväčší zmysel. Vo WebSupporte máme veľkú slobodu, ale aj odvahu prevziať zodpovednosť. A byť vo firme s ľudmi, ktorí majú úžasné aktivity s presahom je inšpirujúce.

Dúfam, že sa čoskoro vidíme vo firme.