Titulky všetkých médii sú už zopár mesiacov jasné. Utečenecká kríza a následné obavy z terorizmu v Európe. Zvyknem tu komentovať veci, čo ma na nasierajú, ale obom som sa snažil vyhnúť. Myslel som si, že je jasné, ako sa v danej situácii ako ľudská rasa máme zachovať, ako použiť to čo nás odlišuje od zbytku živočíšnej ríše.

Paradoxom je, že práve v roku kedy sa pripomína také okrúhle výročie od ukončenia II. svetovej vojny v Európe sa v krajinách, ktoré ňo trpeli opäť schvaľuje holokaust, ospravedlňuje zabíjanie, deportácie, mučenie. Veď od klávesnice je to také pohodlné. Smutné na tom je, že zneužívanie strachu a vytváranie nepriateľa je blízke nielen extrémistickým skupinám v ľavo a aj pravo, ale aj premiérovi a vláde tejto krajiny. Ak máme za niečo Bohu ďakovať tak je to prezident, ktorý je zdá sa v správny čas na správnom mieste a snaží sa priniesť realitu to tej pokrivenej.

Je po mňa nepochopiteľné ako sa zo dňa na deň dá vytvoriť úplne zbytočný ústavný zákon. Policajný zákon. A keď treba okamžite (už desaťročia) riešiť platy učiteľov alebo zdravotných sestier tak sa vláda odvoláva na budúcoročné voľby. Výsmech ľudom do očí.

Ale tá realita sa naokniec ukazuje aj sama. V treťom štvrťroku sa naplno prejavila invázia migrantov do SR. O azyl ich požiadalo presne 15! Pokles o 35% v čase vrcholenia utečeneckej krízy. Ešte, že každý z nich bude mať k dispozícii 166 nových policajtov.

Nakoniec, ale teroristický útok na ľudské hodnoty prišiel. Nebol z vonka, nebol od sýrskeho utečenca. Dokonca ani od moslima, pritom každý z nich je monitorovaný. Tak to aspoň tvrdí premiér. Útok bol oveľa rafinovanejší a zákerný, prišiel totiž z vnútra a z najvyšších miest.

Návrh zákona, ktorý predkladali z vlastnej iniciatívy nezávislí poslanci Štefan Kuffa (ex-OĽaNO) a Marián Kvasnička (ex-KDH) by mal do vezenia na päť až dvanásť rokov poslať do vezenia matky, ktoré by boli umelo oplodnené. Tu je znenie návrhu zákona z webu Národnej rady SR:

V § 161 sa za odsek 2 vkladajú nové odseky 3 a 4, ktoré znejú:

(4) Odňatím slobody na päť rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak

a) vykoná, podstúpi alebo umožní

2. akýkoľvek zásah okrem prirodzeného oplodnenia ženskej pohlavnej bunky mužskou pohlavnou bunkou spôsobujúci alebo s cieľom spôsobiť delenie ľudského vajíčka, vznik nenarodeného dieťaťa alebo organizmu obsahujúceho ľudské prvky,

3. umelé oplodnenie ľudského vajíčka, asistovanú reprodukciu, prenos nenarodeného dieťaťa, predimplantačnú genetickú diagnostiku, náhradné materstvo, využívanie ľudského tela, tela nenarodeného dieťaťa, organizmu nenarodeného dieťaťa alebo  ich častí na dosiahnutie zisku, génovú terapiu a génové techniky na pohlavných bunkách človeka a na bunkách nenarodeného dieťaťa, spájanie ľudských genetických prvkov a zvieracích genetických prvkov alebo činnosti zakázané podľa čl. 16 ods. 2 písm. o) Ústavy Slovenskej republiky,

Toto je niečo tak tmárske, ako z obdobia toho najtemnejšieho stredoveku. Na sociálnych sieťach konšpirátori strašia islamským právom šarí’a, ale to čo pripravili poslanci je doslova rímskokatolícka inkvizícia. Najsmutnejšie na tom je, že zo 150 poslancov sa našlo až 19, ktorí sú božskejší než Boh.

Len si to tu odložím... via Filip Struhárik

Zarážajú ma len dve veci, tou prvou je, že sa sa medzi nimi našli aj ženy a tou druhou, že len 14 hlasovalo proti a 65 sa zdržalo. Mená si treba dobre zapamätať.

Zbytočne chceme brániť hradby, keď skutočný nepriateľ je už dávno za nimi a o pár mesiacov sa bude uchádzať o trón. Alebo aspoň postavenie na dvore...