Po menšej pauze je tu remake opäť niečoho starého a osvedčeného – minule to bolo 21 Jump Street – teraz pôjde opäť o film na základe seriálu. A-Team.

Americký seriál je zo začiatku 80. rokov o štvorici vietnamských veteránov, ktorá je obvinená za zločinu, ktorý nespáchala a ide im stále po krku vojenská polícia. Popri tom ale stíhajú pomáhať podvedeným a oklamaným ľuďom.


Svojimi nápadmi a ich následnou realizáciou ide o štyroch MacGyver-ov. Nápady to boli v skutku často nereálne, ale mám pocit že to tak nejako patrilo k tomu obdobiu. Ale teraz k filmovému spracovaniu z roku 2010. Hrdinovia a ich jedinečné psychologické črty a schopnosti zostali a sú prenesené do súčasnej doby. Aj tu sú neprávom obvinený zo zločinu, ktorý nespáchali a chcú očistiť svoje meno. To bude mať ale hodnú dávku napätia a proste grády.

Ich nápady nie sú o nič skromnejšie ako v seriálovej predlohe, no a aj napriek tomu, že ich netreba brať vážne tak sa dá veľmi dobre táto akčná jazda užiť. Dávam 7 z 10 a tvrdím, že je to lepšie ako seriál.