Vlog


Sleduj ma


Twitter


Adobe ponúka XD na dizajn a prototypovanie teraz zdarma

Adobe vytiahlo celkom veľký kaliber. Nástroj XD pre user experience design je pre každého zdarma (Mac aj Windows). Doteraz ho bolo možné získať len ako Single App za 9,99 dolára alebo ako celý balík Creative Cloud All Apps za 52,99 dolárov mesačne.

XD je súčasťou Creative Cloud od októbra minulého roka, kedy skončila beta verzia. Slúži na dizajn webových a mobilných aplikácií, prototypovanie a následné zdieľanie a prezentáciu. Free verzia nie je čo do funkčnosti nijako obmedzená.

wide

Obmedzenia sú na strane zdieľania, kedy je možné pracovať len s jedným aktívnym prototypom a dizajnovou špecifikáciou. No a k dispozícii je len obmedzená skupina fontov. To ale asi nebráni bežnému používaniu. Funkcionalita zdieľania do mobilných zariadení s iOS a Android je plne funkčná.

Samotné Adobe, konkrétne jeho Chief Product Officer and Executive VP považuje XD za najlepší nástroj vo svojej kategórii a očakáva sa, že pritiahne používateľov k ďalším produktom ako Photoshop.

Sketch vs Adobe XD

Veľmi dobre sa tu ale dá čítať, že aj Adobe ušiel vlak v istých segemtoch používateľov a Sketch im očividne robí vrásky. Ten má pomerne veľkú základňu, množstvo pluginov a výrazne nižšiu cenu. Inak cez pluginy to chce naštartovať aj Adobe a otvára Fund for Design s kapitálom 10 miliónov dolárov, zameraný na rozšírenie funkcionality XD. Myslím, že to bude zaujímavý súboj, najmä ak pribudnú dlho očakávané animácie.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Black Friday a Cyber Monday 2018 pre geekov

Pokiaľ ide o „nákupné sviatky“ ako Black Friday a Cyber Monday som pomerne skeptický a opatrný. Bez porovnávača cien sa neoplatí nakupovať. Tu je preh

Editor Brackets je už aj pre linux

Brackets je open-source textový editor vyvinutý v Adobe. Zaujímavosťou je, že je napísaný v rovnakých jazykoch pre aké je určený – takže HTML5, CSS3 a

Adobe vydal dlho očakávaný Photoshop Touch pre iPad

Táto serióznejšia verzia mobilného Photoshopu si dávala riadne na čas, v porovnaní s platformou Android na ktorej sa objavila ešte minulý rok. Okrem k

Publikované 16.05.2018
TOPlist TOPlist