Keď som v Brne kupoval iPad 2 od Apple krátko po spustení predaja tak som ako darček dostal Micro SIM kartu od O2. Bola predplatená a zadarmo, samozrejme som sa potešil nakoľko som mal v pláne si niečo predplatené zadovážiť už dávnejšie. Do Čiech chodím pomerne často, najmä na konferencie a tam sa 3G pripojenie hodí, Wifi býva väčšinou preťažené.

Po prvom vložení SIM do iPadu sa mi aktivoval týždenný testovací balíček. Rýchlosťou som bol milo prekvapený a krásne šlapal aj Skype cez 3G na hotely, kde som „fifinu“ vôbec nemal. Aj keď to bola podmienka pri jeho výbere, ale to je o inom.

O mesiac som sa do Čiech vrátil na pár dní zase. Mal som dohodnuté nejaké stretnutia, spoliehal som sa na Google Maps a dpp.cz – veď mám mobilný net. Teraz som si chcel aktivovať 3 mesiace zdarma ktoré O2 ponúkalo naviac. Bolo treba ale vyplniť formulár, ktorý sa automaticky načítal pri otvorení Safari. Formality ako meno a adresa boli brnkačka. Skončil som ale na telefónnom čísle na ktoré mal prísť overovací kód.

Na moje nemilé prekvapenie formulár akceptoval len českú predvoľbu. Posledným dobrým nápadom bol prepnúť rozhranie do „turistickej“ angličtiny. Nepomohlo. Naozaj nerozumiem načo takéto obmedzenie keď v dnešnej dobe je možné posielať SMS kamkoľvek. A ešte od mobilného operátora. Situáciu nakoniec zachránil dátový roaming. České O2 ma sklamalo.