Vlog


Sleduj ma


Twitter


Ako na Apache2 + PHP5 + MySQL pod Gentoo

Dlho som nevidel žiaden použiteľný návod ako na to v súčasnej verzii Gentoo, takže v ponúkam v mini how-to. Btw: predpokladám že máte pripojenie na net. Najprv kompilujeme webový server Apache2:

emerge apache

Nasleduje PHP5, tu som mal zádrhel – približne od mája tohto roka sa používajú USE flagy, takže v depozitároch žiadne mod_php (pridá sa samo) nehľadajte a smelo použite:

USE="apache2" emerge 'dev-lang/php'

Do súbora /etc/conf.d/apache2 treba pridať alebo preeditovať riadok:

APACHE2_OPTS="-D DEFAULT_HOST -D PHP5"

Ešte treba do konfiguračného súboru /etc/apache2/httpd.conf pridať:

LoadModule php5_module         modules/libphp5.so
AddType text/html            php
AddType application/x-httpd-php-source phps

Na záver MySQL databáza:

emerge mysql

Webový server môžete spustiť a otestovať klasickým výpisom phpinfo(), tak isto budú pri prvom spustení databázového servera vytvorene štandardné db a tabuľky. Samotná konfigurácia je už čisto na vás.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

No more Kororaa

Možno si ešte spomínate na Live distribúciu Kororaa, ktorá bola postavená na Gentoo. Svoju rýchlu popularitu si získala najmä tým, že išlo o prvé dist

Gentoo na Sony Playstation 3 a priama podpora v jadre

Počet linuxových distribúcii, ktoré sa podarilo rozbehať na hernej konzole Sony Playstation 3 sa každým dňom rozrastá. Jednou z posledných je Gentoo.

Emerge – mini užívateľská príručka

Správa softvéru cez emerge (nielen) v Gentoo ma svojich priaznivcov ale tak isto aj odporcov. Bohužiaľ som nenašiel žiadnu emerge user guide v našom j

Publikované 13.11.2006
TOPlist TOPlist