Príliš nie treba diskutovať prečo vznikla taká vec ako je WGA (Windows Genuine Advantage. Pre tých čo netušia – ide o overovanie pravosti operačného systému Windows prostredníctvom softvérových aktualizácii. Celý overovací systém je založený na programe Windows Genuine Advantage Notifications.

Samozrejme to sa nepáči užívateľom, ktorí majú nelegálny systém. Ale tak isto poznám celkom slušnú skupinu ľudí, ktorí majú systém legálny ale jednoducho im vadí takéto „rýpanie sa“ zo strany MS v ich veciach. Ako sa zbaviť takéhoto overovania si môžte prečítať na mydigitallife.info , prípadne v českom jazyku na sezob.cz . Zaujímavé odkazy sa nazbierali aj na del.icio.us/tag/wga . Ak máme systém aktivovaný a overený je vhodné si zálohovať súbor wpa.dbl. Tak sa vyhneme opätovnej aktivácii po reinštalácii systému – podrobnejšie na netsecurity.about.com .

V neposlednej rade sa sem tam zíde nástroj Windows Product Key Update Tool , ktorý dokáže meniť sériové číslo inštalácie operačného systému Windows - Micosoft ponúka zvýhodnené licencie kvôli legalizácii (Get Genuine Kit ). Tento nástroj číslo zemní a aj aktivuje.