iPad 2 do Apple som tu ešte nespomínal, jeho predchodcu ale hej. Mal som v pláne si ho zadovážiť no ak som si chcel kúpu obhajíť nemal som argumenty. Tie prišli až na jeseň minulého roka. Nebudem to rozmazávať. Kupovať vtedy ale jednotku mi prišlo neuvážené, tobôž nie na Vianoce.

Bol som milo prekvapený keď Steve Jobs oznámil dátum uvedenia len pár týždňov po americkej premiére. Chcel som poň ísť najprv do Viedne, nakoniec ale padla voľba na pre mňa časovo dostupnejšie Brno.

Medzi tým sa dostavili rôzne rumors na českých Apple-like weboch s posunutím dátumu, pár kusmi zariadení (nie desiatky ale jednotky). Toto všetko som bral ako varenie z vody a na iPad 2 som si robil ďalej chuť.

Samotnú predobjednávku som riešil cez iStyle a ich pobočku v Brne. Komunikácia bola strohá. Dátum bol potvrdený a všetci autorizovaní predajcovia hlásili, že pravdepodobne nebudú môcť vyhovieť každému. Apple uvalil informačné embargo, iPad 2 je nedostatkovým tovarom v USA už od svojho uvedenia na trh.

Prichádza deň D. Informácie idú z dodávateľov ťažko, iStyle na webe neprináša žiadne nové info, Twitter mlčí. K niečomu sa dá dopátrať len cez ich Facebook stránku, kde reagujú na komentáre fanúšikov. Informácie hovoria, že rezervácie platia len pre tích ktorím zavolajú. Bohužiaľ mňa sa to netýka. Našťastie zopár kusov ide aj na bežný pultový predaj. O pätnástej hodine vyrážam do Brna, o pol šiestej som v predajni iSyle.

Pred predajňou je mŕtvo, no vo vnútri je plno. Dve rady – pre ľudí s potvrdenými rezerváciami a na bežný predaj. V regáli je asi ešte 15 iPadov. Vystavený je biely aj čierny model na ošahanie, keďže rada je dlhá mam na to aj čas. Predajcovia roznášajú ľuďom minerálku počas čakania, super. Predomnov je ešte asi 5 ludí prichádza správa, že sa minuli všetky 3G modely.

Môj pôvodný zámer bol pôvodne čierny 32 GB + 3G model. Nakoniec po uvažovaní som to zmenil na 32 alebo 64 GB s 3G. Bohužiaľ. Nechcel som skončiť ako ľudia predomnou a aj zamnou, ktorí brali čokoľvek aj keď ich požiadavky boli iné. Predsa len to nieje málo peňazí. Takže som z predajne odchádzal na prázdno.

Optimistické správy hovoria o ďalšej dodávke o 2 týždne. Tie reálne o mesiacoch. Len tak mimochodom - predajca v iStyle sa vyjadril, že komunikácia s Apple je takmer nulová a že na dnes potvrdili pre Brno 300 predobjednávok + niekoľko kusov na priamy predaj. Tak snáď nabudúce.