Vlog


Sleduj ma


Twitter


Aký bol WordCamp Praha 2016

Cez víkend sa konal v poradí už 3. ročník lokálneho podujatia pre všetkých fanúšikov CMS WordPress, na ktorý som pozýval. No a v neposlednom rade som sa ho aj zúčastnil. V poradí už po druhý raz, report z ročníka 2015 je stále aktuálny, takže si ho kľudne dajte tiež.

Popularita WordPress-u je nepopierateľná, čo sa prejavilo aj na sobotnej návštevnosti na Vysoké škole ekonimické. Wordpress zaujíma ako developerov, hostingové spoločnosti, dizajnérov, tak aj jeho koncových používateľov. Aký teda pre mňa bol WordCamp Praha 2016?

Zabezpečení WordPressu

Vláďa Smitka

Vláďa mal už minulý rok super prezentáciu o bezpečnosti WordPress, rozšíril ju o niekoľko zaujímavých štatistík a ďalších tipov z praxe. Ide o tému ktorej sa dá venovať nie len slabú hodinku, ale aj niekoľko dní. Číslami podložené informácie o tom, že väčšina CZ WP webov je zraniteľná, či už kvôli neupdatovanej verzii samotného CMS alebo jeho pluginom. Určite si preklikajte prezentáciu, je tam veľké množstvo zaujímavých zdrojov.

Šablonovací Systém pro WordPress

David Odehnal

Prehľad kompilovaných šablónovacích riešení, ktoré sa dajú použiť s WordPress. Hlavne to ale bolo s praktickým používaním Twig a Timbr. Určite vec, ktorú odskúšam minimálne pozrieť.

WP_Query – správné používání s ohledem na výkon

David Biňovec

David je priamo zo spoločnosti Automattic, konkrétne z časti WordPress.com VIP, kde pomáha zákazníkom ladiť ich weby tak aby bežali správne. Určite odporúčam sledovať aj jeho blog.

Aktuální trendy v JS z pohledu php developerů

Daniel Steigerwald
Zbytočne by ste hľadali väčšieho propagátora React-u v Českej republike, jeho prezentácie sú vždy zážitok. Daniel nekompromisne ide svoje.

ReactJS

Borek Bernard

Borek je posledné mesiace známy najmä vďaka investície do jeho projektu VersionPress, na WordCamp Praha nadšene rozprával o svojich skúsenostiach s React-om. Do toho ho dopĺňal Daniel.

Workshop VersionPress

Borek Bernard

Po Borkovej JavaScript prednáške som sa zúčastnil aj workshopu k spomínanému pluginu VersionPress, ktorý osobne testujem už cca rok. Workshop bol parádny, množstvo scénarov a otázok od účastníkov.

Jak si naplánovat tvorbu webu a nezbláznit se z toho

Petr Bechyně

Veľmi univerzálna prezentácia o procese tvorby webu, komunikácii so zákazníkom a podobne. Myslím, že sa pohodlne dá aplikovať na akékoľvek webové riešenie.

Myslím, že tohtoročný WordCamp Praha sa opäť výborne vydaril. Potvrdzuje to aj množstvo pozitívnych reakcii na Twitteri. Myslím, že delenie prednášok na vývojársky a užívateľský track je super a každý si tu musí nájsť to svoje. Najmä ak si uvedomíme, že ide o komunitou organizované podujatie, tak všetka česť. Super je, že sa podarilo ukázať a priviesť množstvo rečníkov, ktorí sa na fakt profesionálnej úrovni tomuto systému venujú.

Čo sa týka Wordpress-u tak najbližším podujatím kam zavítam bude veľký WordCamp Europe 2016, ktorý sa bude konať 24. až 26. júna vo Viedni.

Parádny záver inšpiráciou nabitého dňa

O WordCamp Praha 2016 inde


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Firmy si za Docker Desktop po novom zaplatia

Spoločnosť Docker, ktorá stojí za rovnomenným kontajnerovým ekosystémom, ktorý tu myslím nemusím veľmi predstavovať, uviedla nové balíčky predplatného

Audacity pridáva sledovanie používateľov

Len začiatkom mája som písal, že Obľúbený audio editor Audacity mení majiteľa a už sú tu aj prvé zmeny, ktoré celkom rezonujú, nakoľko nie sú zrovna p

Štát sa nepoučil a ide nakúpiť Microsoft licencie za 48 miliónov eúr

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) plánuje nákup produktov a služieb kancelárskeho softvéru pre 36 organizác

Publikované 22.02.2016
TOPlist TOPlist