Vlog


Sleduj ma


Twitter


Aký bol WordCamp Slovakia 2013: foto, tweety a postrehy

Na minuloročný a vôbec prvý WordCamp konaný na Slovensku boli veľmi pozitívne ohlasy, po akých určite túži každý organizátor nejakého eventu. Samozrejme zaslúžene. A môžem povedať, že chalanom okolo WP.sk sa to podarilo opäť.

Ako som v pozvánke spomínal, tak sa WordCamp Slovakia presunul zo Žiliny do Bratislavy, konkrétne na pôdu FIIT STU. Program sa odohrával v dvoch miestnostiach a spolu sa ho zúčastnilo cca 120 účastníkov nie len zo Slovenska.

Takže čo som videl a zaujalo ma? Podujatie otvoril Peter Nemčok plynulo prešiel k prvej prezentácii kde zhrnul ako minulosť tak aj smerovanie platformy WordPress. Tento CMS je už aj na Slovensku jednotkou, čomu sa nedá čudovať: je jednoduchý a ma silnú komunitu.

Ján Bočínec z core tímu WP.sk mal prezentáciu na tému Frameworky, Pods a skrytá sila WordPress. Som veľmi rád, že v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom pribudlo viac odborných tém ako pre kóderov tak aj dizajnérov. Johnny mal super tému, ktorá ma aktuálne zaujíma, tipy na frameworky a celkovo ako posunúť vývoj na WordPress ďalej.

Monika Zbínová v prezentácii Blogujeme na WordPress porozprávala prečo je to vhodná platforma, aké ma výhody, aké pluginy používa alebo ako mať za pár euro naozaj profesionálny web.

Cez prestávky sa networkovalo

Ivan Potančok sa podelil so svojími bohatými skúsenosťami v prednáške Tvorba eshopov vo WordPress. WordPress ponúka niekoľko e-commerce riešení, Ivan rozprával o toolkite WooCommerce od Woothemes.

Po chodbách sa váľali celebrity Slovenského internetu

Dobrý event sa pozná brandovanými produktami :)

Obed s výhľadom

Peter Šebo si pripravil prednášku Tak mám stránku! A čo teraz? Absolútne lightove intro do online marketingu: čo je to Like Button, prečo kašle na Google+ a že nevie robiť virál.

Monicqa trávila deň podľa jej hesla prsty na klávesnici :)

Peter Baran prednášal na tému Optimalizácia WordPress pre rýchlosť. Pre mňa určite jedna z TOP prezentácii tohto ročníka, zaujímavé informácie od databázach a aj tom v čom je WordPress naozaj blbý.

Vyvrcholením prezentácii bol určite Vladimír Rejholec a jeho WordPress MFA a affiliate. Tomuto hovorím odovzdanie know-how publiku. Informácie z praxe, veľa tipov a zaujímavých informácii.

Prekvapením pre návštevníkov bola prvá Slovenská WordPress téma tvorená pod krídlami WP.sk a graficky ju spracovala Monča. K ľuďom by sa mala dostať v najbližších dňoch. Na záver nechýbalo poďakovanie a losovanie tomboly.

WordCamp Slovensko 2013 mal aj after party. Ak je merítkom to, že trvá minimálne toľko čo samotná konferencia tak sa podarila. Zaujímavý ľudia, diskusie ale aj zábava. Áno z veľkej väčšiny nepublikovateľná. Dúfam, že každý kto nebol ľutuje. A kto bol = musíme zopakovať aj o rok. Sobota strávená na tomto evente bol veľmi dobre investovaný čas. Reakcie návštevníkov hovoria za všetko. Na svoje si prišli používatelia, marketéri, dizajnéri aj kóderi. Mňa teší, že sa našiel priestor aj na odbornejšie prezentácie. Ďakujem organizátorom, držím palce v ďalších aktivitách (a nie je ich v pláne málo) a teším sa na WordCamp Slovensko 2014.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Ženy vo svete IT (Lenka Hlinková, Ženský algoritmus) | Tech Talks

O tom, že svet informačných technológií je veľmi zaujímavý a dynamický, nie je pochýb - novinky prichádzajú každý deň a trendy sa rýchlo menia. Ide o

Poďte na SlovakiaTech 2021 nabrať inšpiráciu

Už ani neviem, aké to je ísť na offline podujatie, ktoré sa koná v reálnom svete. Teraz je tu jedinečná príležitosť. 14. a 15. septembra 2021 sa v pri

Novinky z Apple WWDC 2021 Keynote obrazom

Tento rok a World Wide Developers Conference od Apple uskutočila opäť ako virtuálne podujatie. Najviac pozornosti vždy láka keynote, na ktorej bolo oč

Publikované 21.04.2013
TOPlist TOPlist