Ani v tom najlepšom sne som nepredpokladal, že by mi blogovanie vydržalo tak dlho. No a práve dne sú to už tri roky čo viac-menej pravidelne píšem. Málo čo ma dokáže držať tak dlho, no blogovanie ma tú výhodu, že písať môžete naozaj o všetkom. Preto je aj môj záber taký široký, možno podľa niekoho roztrieštený – jednoducho sa snažím pokryť každú tému o ktorú sa aktuálne zaujímam. Tou prioritnou sú informačné technológie. To, že ide o veľmi široký a nevyčerpateľný pojem je jasné: programovanie, mobilné zariadenia, webové technológie, operačné systémy, hardvér, digitálna fotografia atď. atď. atď. Okrem spomínaných informačných technológii tu je aj hudba – reporty a forografie z klubových a festivalových akcii, recenzie albumov a podobne. Ale ani toto nieje všetko, jednoducho píšem o všetkom, čo je pre mňa nejakým spôsobom dôležité či zaujímavé a mám potrebu sa k danej problematike vyjadriť. Ale načo to rozpitvávať, kto chce si tu niečo nájde aj pre seba zaujímavé a kto ma číta priebežne vie čo môže očakávať.

Som nesmierne rád, že návštevnosť blogu má stále stúpajúci trend. Pamätám si časy, keď som v štatistikách návštevnosti našiel 15 jedinečných IP adries a skákal som od radosti. Teraz sa denný priemer ustálil na cca 120 návštev za deň, samozrejme niekedy je to oveľa viac niekedy menej. Rekord za posledný rok v maximálnom počte návštev bol 5. 4. 2006 – 305, no a maximálny počet stránok bol zobrazený 20. 2. 2006 – 1493. Toplist.cz od začatia monitorovania tejto stránky zaznamenal celkom 56 540 návštevníkov. Drtivá väčšina prichádza z vyhľadávačov – je to vyše 70 percent. No keď sa pozriem do štatistky vyhľadávaných fráz občas som mimo prekvapený. SEO funguje aj tam, kde by to človek nečakal alebo aj nechcel. 945 spotov bolo 606 krát okomentovaných. Takže ja som mimoriadne spokojný.

No a aké sú planý do budúcnosti? Môj životný aj blogerský TODO list je celkom veľký, takže písať bude pravdepodobne ešte dlho o čom. Chcelo by to zmenu dizajnu. Na novej grafickej šablóne pracujem už pár dní, lenže finálna spokojnosť tam ešte nieje. Chcem spracovať aj CSS pre mobilné zariadenia s obmedzenými zobrazovacími schopnosťami a pod. Vylepšovať je stále čo.

Chcel by som poďakovať za všetky pripomienky, komentáre a výmeny názorov, pretože každá vecná kritika dokáže človeka posunúť ďalej.