Posledný mesiac tu bolo úplne mŕtvo – aké mám úmysly vedelo lne pár zasvätených.


Počas celej tej doby som pracoval na switchnutí pôvodného CMS na WordPress. Blog bol postavený na systéme s názvom Mambo, čo je predchodca Joomla! S Mamba sa ale veľa nezachovalo, za tú dobu som si poslednú open-source verziu ohol k svojim potrebám. Práve kvôli tomu nebola migrácia zrovna najľahšia a predomnov bolo niekoľko neľahkých úloh. Niektoré sa podarilo vyriešiť, no niektoré nie.

Starý blog potreboval jednoznačne nový „motor“ - veď jeho základy pochádzali z roku 2005 a bolo tam množstvo bezpečnostných rizík, spamu a písanie spotov sa dialo na úrovni HTML. Žiadna výhra. Veľa sťažností som dostával aj na tvar URL, či absenciu archívu a neprehľadnosť kategórii. Myslím, že teraz je to oveľa lepšie riešené.

Samotná šablóna ešte nebola odladená pre Internet Explorer; inak vo všetkých moderných prehliadačoch ako Firefox, Opera, Safari či Chrome sa zobrazuje korektne. Napriek tomu som sa rozhodol blog spustiť už v takejto podobe. Bohužiaľ nebude zachovaná štruktúra URL ako doteraz – na tom sa ešte čiastočne pracuje.

Tak isto mi publikovanie počas toho mesiaca začalo chýbať, prehadzovať články do nového CMS bola dosť monotónna práca (cca 300 ich ešte chýba). V každom prípade som blogovanie nevzdal, práve naopak – pracuje sa na množstve vylepšení, ktoré mi ho majú spríjemniť.