Vlog


Sleduj ma


Twitter


Fedora a zmena rozlíšenia vo VirtualBox-e

Vo VirtualBoxe-e prevádzkujem na testovacie účely Fedoru vo verzii 10. Po nainštalovaní tohto virtuálneho stroja však medzi podporovanými rozlíšeniami je len 640x480 alebo 800x600, čo je dosť málo. Použiteľnosť je nulová – napríklad ani wizard pre Evolution sa doň nezmestí. Takže som hneď išiel editovať súbor /etc/X11/xorg.conf no žiaden som nenašiel. Manuálna editácia mi pripadala strašne zdĺhavá a zbytočne komplikovaná. Takže ako si pridať ďalšie rozlíšenia?

V prvom rade ako root nainštaluje system-config-display a to yum install  system-config-display, nasledne spustite  system-config-display. Stačí z generic rozlíšení vybrať požadované napríklad 1024x768. Odhláste sa a prihláste znova. Skúste teraz zmeniť rozlíšenie na také aké ste pridali.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Čo sa stalo s CentOS a prečo vzniká Rocky Linux

Zdá sa, že kamarádenie sa projektu CentOS s Red Hat, ktoré bolo oznámené v roku 2014 sa nevyplatilo. Projekt CentOS, alebo ešte lepšie povednané rovno

RedHat a CentOS ohlásili užšiu spoluprácu

Ako blesk z jasného neba prišlo vyhlásenie, že RedHat a CentOS spojujú sily a budú spolupracovať. Konkrétne by RedHat mal pomôcť komunitnému projektu,

RedHat/Fedora balíčky na Ubuntu/Debian

Rozdieli v balíčkovacích systémoch sa stierajú. Aplikácie sa „balia“ pre každú distribúciu, napriek tomu sa vám môže stať že .deb nieje dostupný ale .

Publikované 24.02.2009

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist