Dnes sa konalo žrebovanie a zverejňovanie tém písomnej formy internej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry. Maturita sa ma už takmer desaťročie netýka, no keďže aj v mojom okolí je celkom dosť maturantov zo zvedavosti som témy (PDF) otvoril.

No a úplne nečakane sa ako prvá téma objavila 1. Blogeri sú obrazom spoločnosti (Diskusný príspevok). Nasledovali ešte témy umeleckého opisu, úvahy a rozprávania. Celkom by ma zaujímalo, či k tomuto je aj niečo v stredoškolských učebných materiáloch. Ak áno, smelo mi hodte nejaké info.

Už som si tak nejako zvykol vypĺňať rôzne dotazníky a ankety pre bakalárske práce na tému blogy a mikroblogy, ktoré mi tituluchtivý študenti mailujú. Je to tradícia posledných pár rokov v istom časovom období a celkom rád ich vypĺňam. Na druhú stranu sa celkom čudujem, že za čo sa dá získať titul. Nie že by som chcel dehonestovať niekoho prácu, no skôr mám pocit že sa otázky cyklia: čo z toho máš? zabijú blogeri novinárov? zabijú mikroblogy blogy? atď.

Inokedy mám plno kecov, no asi by mi pár týždňov trvalo než by som v hlave dal niečo súvislé dokopy na túto maturitnú tému. S pozdravom váš bloger...