Po niekoľkých týždňoch beta testovania uzrela svetlo svet desktopová aplikácia pre správu obsahu na blogovacej platforme Ghost. Tú je možné používať ako onlne službu, alebo si ju nainštalovať na svoj server. Pozornému čitateľovi určite neuniklo, že Ghost poháňa aj tento blog.

Dôvodom jej vytvorenia je väčší focus na tvorbu obsahu – otvorená záložka vo vašom prehliadači môže pôsobiť rušivo. Takto si spustíte len aplikáciu a tvoríte. Inak samotný blog Ghost-u pravidelne prináša tipy na blogovanie a tvorbu obsahu, nie je len o samotnej platforme.

Ako sa dalo očakávať tak aplikáciu ponáňa Electron, ktorý som tu už niekoľko krát spomínal a je v ňom spravený Slack klient či editor Atom a kopec iných aplikácii. Samozrejme aplikácia by nefungovala, ak by Ghost nemal funkčné API na ktorom sa posledné mesiace pracovalo. To je podmienkou pre ďalší rozvoj celej platformy.

Desktopová aplikácia je multiplatformová a neprináša zásadný rozdiel oproti webovému rozhraniu. Myslím, že po nej siahnu ľudia ktorí majú viac blogov. Aplikácia totiž umožňuje medzi nimi pohodlne switchovať.