Vlog


Sleduj ma


Twitter


Budapešť 2011 – víkendový trip

Keď sa ma ešte pred minuloročným letom kamarát spýtal čo by som povedal na víkend vypadnúť do hlavného mesta našich južných susedov povedal som si prečo nie. Tak sa na zľavovom webe kúpilo ubytovanie a symbolicky na Deň ústavy Slovenskej republiky vyrazili ako správny patrioti do Maďarska.

Nebudem sa rozpisovať zoširoka čo a ako. Cesta bola dosť v pohode, určite to chce ale miestenku pri ceste tam aj naspäť. Vlaky sú priemerné. Hlavná stanica (majú dve a stále sa mi pletú) bola úchvatná. Retro. Ulica ale ukázala realitu mesta, bezdomovci nám lemovali cestu až po zastávku Ikarusu.

Priznám sa, že na tieto veterány som už aj zabudol, pritom som takým harmonikovým jazdil štyri roky na strednú. Iné som v meste nevidel, aj keď určite sú. Ubytovanie bolo milým prekvapením v hororovom dome, no interiér v pohode.

Kamarát bol skvelým sprievodcom, už som sním zažil niekoľko výletov a vždy bol dôkladne pripravený. Takže tie „hajlajty“ sme stíhali všetky. Tak isto aj metro. Stravovanie bolo v pohode, aj keď na niektorých miestach bol problém reštauráciu nájsť. V centre mesta sa dohovoríte aj lámavou angličtinou, obsluha bola príjemná a vždy nás vítali ako susedov.

Tie tri dni ubehli neskutočne, spomienky ale zostanú – čo sa budem rozpisovať – pozrite fotky. Určite Budapešť chcem ešte vidieť.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Čachtický hrad z dronu | VLOG #83

Dovolenka na Slovensku nemusí byť zlá, práve naopak. Pohľad na zrúcaninu stredovekého Čachtického hradu je sám o sebe zážitok. A čo tak ešte z dronu.

Objavte portugalské Faro | VLOG #73

Rok ešte len začal a ja som sa v polke januára vybral na juh Portugalska, konkrétne do regónu Algarve. Jeho centrom je mesto Faro, ktoré by som vám r

Toto je najprogresívnejšia stavba na svete | VLOG #60

Pre mňa je to jedna z najúžasnejších stavieb na svete. Dokázal by som sa v nej prechádzať hodiny. Tento rok ma v nej zastihla letná búrka, tak som ma

Publikované 07.01.2012

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist