Aj keď je už dávno po tomto evente tak som k nemu tu ešte nič nenapísal. Dôvodom bol zápal mandlí, ktorý ma prepadol krátko po ňom. Ale to je momentálne nepodstatné takže späť ku Google Developer Day 2011.

Aj tento teraz sa začínalo s keynote, ktorú mal Brad Adams okrem toho, že spomínal pekné čísla tak sa venoval aj WebGL v Chrome, WebAudio API či Google+ a Hangout Apps. Potom nasledovala malá prestávka a ľudia sa rozpŕchli do jednotlivých sál.

  • Začal som prezentáciou Google App Engine: Přehled & Update ktorú mal Iein Valdez. Išlo o prehľad a rekapituláciu cloud architektúry ktorú ponúka Google spolu s pár príkladmi z reálneho nasadenia a na záver boli spomenuté aj niektoré novinky.
  • Pokračoval som na Tvorba integrovaných aplikací na cloudových technologiích Google, ktorú mal opäť Iein Valdez. Tento raz išlo o praktickejšie ukážky konkrétnych technológii a ich použití v aplikáciach ako Google Storage či BigQuery.
  • Po prestávke som sa chcel niečo nové dozvedieť o HTML5 – dva bloky mal Ilmari Heikkinen. Práce mimo sítě: HTML5 offline hovorí za všetko. Prehľad možností, ktoré prinášajú IndexedDB, FileSystem, AppCache a WebSQL. Opäť ukážky z reálneho nasadenia. Druhá prezentácia - Vstupte do třetího rozměru: Hardwarově urychlená grafika pro web pomocí WebGL – pojednávala skôr o príkladoch čo je už teraz možné robiť s použitím niektorých JS knižníc.
  • Poslednou prezentáciou, ktorú som stíhal bolo Podnikové workflow pomocí Apps Script od Nicolasa Garniera. Až do teraz bol pre mňa tento skriptovací jazyk pre mňa veľkou neznámou. Okrem úvodu bolo predvedených niekoľko ukážok vhodných na podnikovú automatizáciu.

Google Developer Day 2011 bolo opäť super. Každý vývojár, ktorý pracuje s technológiami od Google si musel prísť na svoje. Ide o najlepšiu možnosť ako vidieť posledné novinky v ukážkach, prípadne aj reálnom nasadení. Pokiaľ máte otázky tak množstvo ľudí je k dispozícii a o všetkom sa dá porozprávať. Samozrejme ma mrzí, že som nevidel niž z oblasti máp alebo Androidu, no tak to už na kvalitných eventoch chodí – nedá sa stihnúť všetko.