Február priniesol jeden bonusový deň naviac. Hovorievam, že by mal byť voľný. Ale keďže to bol najkratší mesiac v roku, tak aj pomerne intenzívny. Poďme si ho spolu zrekapitulovať.

  • 🤖 Mojou prvou tohtoročnou konferenciou bol AI Restart v Prahe. Obsahovo taká sínusoida, ale celkovo hodnotím event dobre. Večer som som mal trochu čas prejsť sa po Prahe. To mesto mi veľmi chýba.
Kurz Pomodoro techniky je na Skillmea.sk
  • 🔎 Do Labyrinth Labs priamo k sebe hľadám Business developer managera alebo managerku. Ideme bomby šupy v cloude najlepšie v regióne a ak chceš byť toho súčasťou, tak teraz je tá jedinečná príležitosť. Ak to nie si priamo ty, ale poznáš nikoho kto obchodom žije daj mi určite vedieť. Viem, že takýto človek doma nesedí a nečaká na príležitosť aj preto hľadám aj tu.
  • 🐳 Na Fakulte elektrotechniky a informatiky (FEI) STU v Bratislave som mal svoju už tradičnú prezentáciu úvodu a základov Dockeru a kontajnerov. Prvý raz ale offline na akademickej pôde.
  • 🇸🇰 V Košiciach sa konal v poradí druhý KEtchUp meetup na ktorom skvelo rozprával aj náš kolega Jaro. Prišli sme ho nie len podporiť, ale aj navnímať čo sa v Košiciach deje. A nie je toho málo. Mali sme dva dni plné inšpiratívnych stretnutí a už teraz za teším na ich pokračovania.
KEtchUp#2 meetup
  • 🛖 Video recenzia, alebo skôr pozvánka na Hyttu je úspešná a aj keď som ju publikoval s odstupom času, tak sa vám páči a máte k nej otázky.
  • 🗓️ Ako som tu spomínal prevzali sme štafetu organizovania AWS meetupov v Bratislave. Prvý máme za sebou a bol veľmi príjemný – pevne verím, že sa vidíme na ďalšom.
  • 📖 Najzaujímavejšie a najlepšie knihy, ktoré som prečítal počas februára sú: Návod k použití železnice, I'm Your Man: život Leonarda Cohena a Deň radosti (na Radostnú správu som natočil aj video).
  • 📷 Po takmer dvoch desaťročiach som prešiel z Canonu na Sony. Konkrétne Sony Alpha A6700. Kam ďalej som zvažoval už dlhšie a vedel som, že to bude Sony, nakoľko Canon zaspal dobu. Najprv som pozeral po FX 30, ale nakoniec vyhrala A6700, lebo som realisticky zvážil nakoľko využijem potenciál takejto kamery najbližší rok. Zatiaľ sa spoznávame. Nepríjemným prekvapením je šedý glitch na komprimovanom 4K videu na fakt rýchlej karte. Ešte zvažujem, či nepôjde na reklamáciu.