Vlog


Sleduj ma


Twitter


Connect coworking – priestor čo má atmosféru

Ako som spomínal tak sa minulý týždeň uskutočil WORLDWIDE JELLYWEEK (Celosvetový týždeň coworkingu) aj v coworkingovom centre Connect v Bratislave. Pár krát počas tohto týždňa som doň zavítal aj ja a tu je niekoľko mojich postrehov.

Cvernovka je známa hlavne kvôli búraniu, no v tomto priestore sa dá aj budovať. Svedčí o tom aj Connect, ktorý sa nachádza na štvrtom poschodí starej pradiarne z roku 1904 na Páričkovej 18. Nejde o prvý coworking v hlavnom meste, svoje služby ponúka od konca minulého roka.

Prvé čo zaujme je určite priestor. U nás sa likviduje a nahrádzajú ho nové budovy, vo vyspelých krajinách sa rekonštruuje a dáva sa mu nový život. Našťastie aj občianske združenie ReVera, ktoré za priestorom stojí sa vydalo cestou rekonštrukcie. Tehlové steny, priemyselné lampy a drevené parkety sa miešajú s modernými stolmi, aktuálnym umením na stenách a wifi pripojením.

Hlavným cieľom Connectu je vytvoriť priestor pre ľudí s podnikavým duchom a inovatívnym myslením. Aj týmto sa priestor odlišuje od ostatných coworkingov. Nejde len stoličku a stôl s výhľadom do steny pripomínajúce open space či malé kancelárie. Práve takéto priestory neraz freelanceri opustili a coworkingy im ich ponúkajú opäť. Dôležitá je komunita a budovanie vzťahov medzi jej členmi a to či už jej spoznávaním a pomocou alebo rôznymi eventami. A tých nie je málo.

Minulý rok sa uskutočnil trojdňový Startup Live Bratislava 2012 aj Startup Pirates Bratislava. Priestor navštívilo niekoľko rečníkov s prezentáciami na rôzne témy a aj na tento rok je naplánované množstvo eventov.

Coworking je hlavne o tom, že viacero ľudí zdieľa pracovné priestory. Motivuje viac na prácu ako domáce prostredie, kde sa človek neraz pozabudne. Pomáha oddeliť pracovné a súkromné návyky. Connect ponúka niekoľko balíčkov členstva. Od štyroch hodín mesačne až po neobmedzený prístup. Doplnkovými službami je fixný pracovný stôl, zriadenie sídla firmy alebo prenosné členstvo.

Ak ste nestihli do Connectu prísť počas predchádzajúceho týždňa skúsiť si ho zdarma určite sledujte pripravované eventy na Facebooku alebo webe počas ktorých si môžete tento priestor omrknúť.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Alibaba Cloud Academy Day EMEA 2020

Alibaba Cloud organizuje v dňoch 8. a 9. júla 2020 online konferenciu s názvom Academy Day zameranú na región EMEA (Europe, Middle East and Africa). P

Prvý WordCamp Asia 2020 zrušený pre COVID-19

Matt Mullenweg oznámil, že tohtoročný WordCamp Asia je zrušený z bezpečnostných dôvodov pre koronavirus COVID-19. WordCamp Asia sa mal konať počas naj

Realizujte svoje nápady za víkend - WordCamp Praha | VLOG #72

Pozvánka na siedmy ročník konferencie WordCamp Praha. A program napovedá, že je sa na čo tešiť. Porozprávam ako môžete realizovať svoje nápady za ví

Publikované 21.01.2013
TOPlist TOPlist