Vlog


Sleduj ma


Twitter


Connect coworking – priestor čo má atmosféru

Ako som spomínal tak sa minulý týždeň uskutočil WORLDWIDE JELLYWEEK (Celosvetový týždeň coworkingu) aj v coworkingovom centre Connect v Bratislave. Pár krát počas tohto týždňa som doň zavítal aj ja a tu je niekoľko mojich postrehov.

Cvernovka je známa hlavne kvôli búraniu, no v tomto priestore sa dá aj budovať. Svedčí o tom aj Connect, ktorý sa nachádza na štvrtom poschodí starej pradiarne z roku 1904 na Páričkovej 18. Nejde o prvý coworking v hlavnom meste, svoje služby ponúka od konca minulého roka.

Prvé čo zaujme je určite priestor. U nás sa likviduje a nahrádzajú ho nové budovy, vo vyspelých krajinách sa rekonštruuje a dáva sa mu nový život. Našťastie aj občianske združenie ReVera, ktoré za priestorom stojí sa vydalo cestou rekonštrukcie. Tehlové steny, priemyselné lampy a drevené parkety sa miešajú s modernými stolmi, aktuálnym umením na stenách a wifi pripojením.

Hlavným cieľom Connectu je vytvoriť priestor pre ľudí s podnikavým duchom a inovatívnym myslením. Aj týmto sa priestor odlišuje od ostatných coworkingov. Nejde len stoličku a stôl s výhľadom do steny pripomínajúce open space či malé kancelárie. Práve takéto priestory neraz freelanceri opustili a coworkingy im ich ponúkajú opäť. Dôležitá je komunita a budovanie vzťahov medzi jej členmi a to či už jej spoznávaním a pomocou alebo rôznymi eventami. A tých nie je málo.

Minulý rok sa uskutočnil trojdňový Startup Live Bratislava 2012 aj Startup Pirates Bratislava. Priestor navštívilo niekoľko rečníkov s prezentáciami na rôzne témy a aj na tento rok je naplánované množstvo eventov.

Coworking je hlavne o tom, že viacero ľudí zdieľa pracovné priestory. Motivuje viac na prácu ako domáce prostredie, kde sa človek neraz pozabudne. Pomáha oddeliť pracovné a súkromné návyky. Connect ponúka niekoľko balíčkov členstva. Od štyroch hodín mesačne až po neobmedzený prístup. Doplnkovými službami je fixný pracovný stôl, zriadenie sídla firmy alebo prenosné členstvo.

Ak ste nestihli do Connectu prísť počas predchádzajúceho týždňa skúsiť si ho zdarma určite sledujte pripravované eventy na Facebooku alebo webe počas ktorých si môžete tento priestor omrknúť.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Ako sa robí európsky webhosting (Tomáš Srnka) | Tech Talks

PHP webhosting je najobľúbenejším a jedným z najdostupnejších spôsobov, ako vyvíjať a aj prevádzkovať webové stránky a online služby. Čo to obnáša z

Kubernetes a Cloud native v praxi (Adam Hamšík) | Tech Talks

Kubernetes (K8s) sa stáva jedným zo štandardov vývoja a prevádzkovania aplikácií. Je ale vhodný pre všetky projekty a do každej firmy? Ako si vybrať

Postrehy z večerného školenia Amazon Leadership Principles od robíme.it

Trinásteho októbra organizoval portál robime.it večerný workshop Amazon Leadership Principles - ako viesť (nie len) seba. Bolo to zaujímavé a príjemne

Publikované 21.01.2013

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist