Vlog


Sleduj ma


Twitter


D-Link DWL-700AP

Už je to takmer mesiac čo doma používam prístupový bod D-Link DWL-700AP. Teraz nastal čas na popis a zhodnotenie. Jedná sa o AP pracracujúci na frekvencii 2.4GHz zo štandardom 802.11b. Väčšina može namietať, že tento štandard na budovanie nejake wireless siete už nepostačuje. Do istej mieri to je prvada, lenže ja ho používam na pokrytie domu a veľmi sa mi osvedčil. Čo obsahuje krabica?

Zo zadnej strany nájdeme konektor na maličkú antému, ktorá je súčasťou dodávky. Samozrejme môžeme použiť externú anténu. Ďalej tam je tlačítko Reset, konektor na ethernetový kábel a konektor pre napájanie.

Na prednej strane nájdeme tri lediódy: prvá signalizuje zapnutie prístroja, druhá pripojenie siete no a tá tretia si poblikuje keď je AP ready. Čo sa týka samotnej inštalácie, tú možeme rozdeliť do nasledujúcich krokov:

Tak máme hardwarovú konfiguráciu za sebou a pokračujeme v tej softwarovej:

Samozrejme DWL-700AP umožnuje aj ďalšie nastavenia DWL-700AP:

Tento prístupový bod neponúka nič naviac ani o nič menej než by zariadenie tejto cenovej skupiny malo. Netajím sa že ma zaujala cena ktorá bola 1220 Kč aj z daňou. Po troch týždňoch používania mi cez toto AP doma pretieklo asi 20GB dát. Spozoroval som len jedno zamrznutie a to keď som prepol AP do režimu klient. Pomoho odočasné vytiahnutie z elektriky a potom som konfiguráciu dokončil.

AP som kupoval v čechách a už zo začiatku som vedel na čo ho budem používať. Bez externej antény dostatočne pokryje 4 izbový byt. Pomerne slušný signál mám aj vomku na záhrade, kde som najmä v lete po večeroch z notebookom sedával. Prístupový bod sa mi taktiež osvedčil, keď som išiel susedovi a v notebooku som nemal potrebnú inštalačku softu, pc som mal doma zaupnuté takže žiaden problém. Musím uznať, že je to ideálne riešenie, keď sa vám nechcú po dome ťahať káble. Celkovo som z týmto zariadením spokojný a naplnilo moje očakávanie o malej domácej wireless sieti. Možno si poviete, že to je už fanatizmus mať doma bezdrôtovku. Možno troška... veď človek je tvor pohodlný a o tých ľudí od kompov to platí dvojnásobne!


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Recenzia Xiaomi Mi Smart LED Desk Lamp Pro | VLOG #92

Stolová lampa Xiaomi Mi Smart LED Desk Lamp Pro je za mňa výrobok, ktorý ma milo prekvapil a rád by som sa s vami podelil o skúsenosti z jej používan

Ako odomknúť iPhone pomocou Apple Watch

Možno si ešte spomínate na super update iOS 13.5, ktorý vyšiel asi pred rokom a ak ste mali nasadené rúško tak FaceID sa netrápilo a rovno ponúklo mož

Dilema: oplatí sa kupovať hotové veci alebo vyrábať vlastné? | VLOG #88

Dnes sa dá kúpiť už čokoľvek, ale na druhú stranu aj vyrobiť. Ako si ale nastaviť hranicu, do čoho sa oplatí investovať čas a energiu? Rád by som via

Publikované 03.11.2004

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist