Tak som nainštaloval Mozillu Thunderbird, a som dosť sklamaný. Je vidieť, že sa ešte nejedná o hotový produkt. Kebyže je to môj prvý mailový klient tak by sa mi asi viacej pozdával. Lenže nieje. Odjakživa používam Outlook Express (OE) (bohužial).

Hlavné problémy nastali pri importe mailov z OE. Nieje podorovaný import priamo zo súborov ale z aplikácie. Tu som pocítil už nejakú neôveru voči Thunderbirdu a pre istotu začal v novom systéme konfigurovať aj OE. No a potom som všetko (maily, konfiguraciu a adresár) naimportoval do Thunderbirdu. Naštastie, že pri prechode toto treba robiť len raz. Problémy však začali. Mal som veľké ťažkosti z premenovaním zložiek a presúvaním mailov. Hrôza. Thunderbird stále mrzol. Tak som sa rozhodol povytvárať nové zložky a do nich maily presúvať. Po pol hodine ma to prestalo baviť. Stále to, neviem prečo padalo. Podtýkam, že som naimportoval asi 25 tisíc mailov (korešpodencia za 2 roky, samozrejme väčšinu tvoria maily z konferencií). Ak som do nejakej podzložky presunul celu naimportovanú zložku ta sa premenovala na niečo typu: a0ttasht56j7.

Mozilla Thunderbird má však našliapnuté výborným smerom a po určitej dobe ju zase rád vyskúšam. Možno sa mýlim a podobné problémy sú len z importovanými emailami. Zatial zostanem pri aplikácii Outlook Express.