Len začiatkom leta spoluzakladateľ obľúbenej služby Evernote a Executive Chairman Phil Libin vítal na pozícii nového CEO Chrisa O’Neilla. Vtedy spomínal, že Evernote má celosvetovo 150 miliónov používateľov. Číslo o ktorom nejeden startup sníva.

Ubehlo pár mesiacov a na oficiálnom blogu služby práve Chris O’Neill informuje o ďalších číslach – tento raz platiacich zákazníkov, jednotlivcov uvádza v miliónoch a 20 tisíc firiem používa Evernote Business. V porovnaní s minulým rokom ide o 40% nárast práve platených služieb. Stále super čísla.

Chris O’Neill a Phil Libin

Napriek tomu Evernote oznámilo zavretie troch pobočiek vo svete a prepustenie 47 zamestnancov, ktorí odvádzali super prácu. Dôvodom má byť zameranie na core funkcie samotnej služby, kvôli ktorej ju majú ľudia radi. A to poznámky, synchronizácia a vyhľadávanie. Malý team sa dokáže viac prispôsobiť práve budúcemu vývoju a potrebám zajtrajška.

Sám som zvedavý čo to bude pre Evernote znamenať. Koncom augusta bolo oznámenie ukončenia Evernote Food. V máji sa menila cenová politika a služba sa stala dostupnejšou. Focus na poznámky vítam, Evernote používam dennodenne – jediné čo mi chýba je desktopový klient pre linux. Ten webový nie je vôbec dobrý a použiteľný.