Toľko neba, toľko pekla, toľko lásky, toľko bolesti. Album To All New Arrivals je v poradí už piatym štúdiovým počinom „Neverných“. Vydané bolo pred vyše rokom, predchádzalo ho nasadenie singla Bombs. Kritika sa k nemu stavala opäť z dvoch odlišných uhlov, na jednej strane opovrhnutie, že Faithless stratili všetko zo svojej tanečnosti, na strane druhej prirodzený vývoj a niečo nové. Zoskupenie sa dalo dokopy v roku 1995, keď Rollo a Sister Bliss zobrali zo sebou do štúdia repera menom Maxi Jazz, nasledovalo vydanie Salva Mae a ich úspech sa začal.

Za tú dobu na Faithless vyrástla jedna generácia a tá starne postupne s nimi, takže pohodové ale napriek tomu silné album sa dalo očakávať a To All New Arrivals ním bez pochýb je. Jednoducho zapadli do svojej doby, keď tanečná hudba bola božská tak singel God Is a DJ si našiel svoje miesto a navždy sa zapísal do jej análov. Lenže aj tí, čo chodili na party festivaly dospeli, majú rodiny a deti.

To All New Arrivals je práve o tom všetkom, nakoľko bolo vydané v deň narodenia potomka Sister Bliss. Celé je o hodnotách, dospievaní, vzťahov rodič-dieťa. Spomínaný singel Bombs je otvoreným protestom proti zabíjaniu a jeho tvorcovia sa vôbec nehanbia za to, že sú politický. Pozdáva sa mi aj v poradí druhý track tohto albumu - Spiders, Crocodiles & Kryptonite (Feat. Robert Smith) založený na veľmi známom samply Lullaby od The Cure. Na albume sa objavujú aj temnejšie veci, jednou z nich je aj I Hope. Aj keď nie oficiálnou ale určite dôležitou členkou Faithless je Dido, sestra Rolla. Tá sa podieľala na každom albume a ich vzťahy sú viac než dobré, nieje tomu inak ani tu a jej originálny vokál sa objaví v Last This Day. Hlavným motívom tracku A Kind Of Peace je fakt, že na svet prichádza každý sám a sám odchádza, to je fakt a dôvod prečo sa často človek cíti tak sám. Len pre úplnosť uvádzam celý tracklist albumu:

01. "Bombs" (Feat. Harry Collier) 4:58
02. "Spiders, Crocodiles & Kryptonite" (Feat. Robert Smith) 5:40
03. "Music Matters" (Feat. Cass Fox) 4:36
04. "Nate's Tune" 2:14
05. "I Hope" 5:27 06. "Last This Day" (Feat. Dido) 5:09
07. "To All New Arrivals" (Feat. Harry Collier) 5:02
08. "Hope & Glory" (Feat. One Eskimo) 5:00
09. "A Kind Of Peace" (Feat. Cat Power) 4:14
10. "The Man In You" 5:06
11. "Emergency" 7:43

Aj keď posledné album už nieje žiadna novinka, tak nejako mi prirástlo k srdcu a čas od času si ho s chuťou pustím. Je z neho cítiť, že je robené s maximálnym nasadením a je naozaj krásne – troška veselé, troška temné. Stále sú to Faithless. Áno tá najpredávanejšia tanečná formácia na svete, ktorej best of výberovka zahrabala predajom (niekoľkonásobne) také ikony ako The Chemical Brothers, Underworld, Fatboy Slim či Prodigy. A napriek tomu je z nich cítiť pokora.