Spoločnosť Docker, ktorá stojí za rovnomenným kontajnerovým ekosystémom, ktorý tu myslím nemusím veľmi predstavovať, uviedla nové balíčky predplatného. Tie platia ihneď od oznámenia, čiže od posledného augustového dňa

Aj keď Docker a jeho upstream sú pod otvorenou licenciou, tak enviroment napojený na repozitár je niečo na čom je postavený biznis model. Najmä od pivotu firmy po predaji enterprise časti. Práve prepojenie Docker Desktop s Docker Hub je pod Docker Subscription Service Agreement.

V rámci neho sú k dispozícii balíčky predplatného Personal, Pro, Team a Business. Ich rozdiel je hlavne v práci s Hub-om. T.j. koľko pull-ov za deň môžete spraviť, buildov a vulnerability skenovaní.

wide

„Bežným“ vývojárom táto zmena môže byť viac-menej jedno, pretože balík Personal je stále použiteľný a Pro za 5 dolárov mesačne je veľmi fajn. Personal je na voľné použitie pre firmy do 250 zamestnancov a menej ako $10 miliónov ročného obratu. A to už môže byť pre firmy problém, nakoľko musia prejsť na niektorý z platených balíkov.

Spoločnosť odhaduje, že v roku 2030 by Docker malo používať 45 miliónov vývojárov.