Flickr bol výborným príkladom Web 2.0. Miestom jeho narodenia je Vancouver, dátumom február 2004 a autorom spoločnosť Ludicorp. Tú v roku 2005 kúpilo Yahoo.

Ak by som mal túto službu nejako kategorizovať, tak ako sociálnu sieť pre fotografie (časom pribudli aj videá) so super funkcionalitou a zážitkom z používania. Samozrejme žiadna sláva netrvá večne a Yahoo malo čo robiť so sebou, nie to ešte so službou ako je Flick.

Ako to nakoniec dopadlo asi vieme všetci – Yahoo kúpil Verizon za 4 miliardy dolárov minulý rok. Ešte sa hodí pripomenúť, že v roku 2008 chcel akvizovať spoločnosť Microsoft za 45 miliárd. No a samozrejme aj možnosť na odkúpenie Google za milión dolárov. Cesty osudu sú nevyspytateľné.

Verizon získal Yahoo, avšak bez služby Flickr – tá už tiež už pozná svojho nového majiteľa. Je ním Smug Mug, ktorý ponúka zdieľanie a predaj fotografii. Dobrou správou teda je, že ide o podobný biznis. Zároveň Smug Mug prisľúbil ponechať Flickr, ako samostatnú službu. To by mohlo priniesť aj jej ďalší rozvoj, alebo teda aspoň prebudenie z dlhoročného spánku.