Myslím, že problém väčšina ľudí keď začína s nejakým zásahom do života, napríklad serióznym riadením svojho času sa až príliš upína na hľadanie „božsky“ dokonalej aplikácie, podľa možnosti komplexne, profesionálnej a zadarmo. Často krát im uniká samotná podstata toho čo chcú robiť.

Žiadna aplikácia vám viac času do života nepridá. Proste je to len prostriedok na uvedomenie si svojho nedostatku. Často sa čudujú prečo im pre Pomodoro odporúčam na začiatok niečo také triviálne ako je focus booster. Áno je jednoduchý, ale v jednoduchosti je predsa dokonalosť.

focus booster je relatívne multiplatformový – ide o Adobe Air – do OSX aj Windows ho v pohode nainštalujete. Linuxáci majú problém, keďže pre nich sa už nevyvíja. Môžu ale skúsiť jeho online verziu.

Naozaj odporúčam namiesto prepisovania vašich úloh do inej aplikácie a frflania, že ani tá nie je dobrá radšej nastaviť minútky a na niektorej začať pracovať. Inak posledná verzia bola vydaná v septembri roku 2010. Tu je vidieť, že na naozaj jednoduchých a funkčných veciach netreba nič vylepšovať.