Moje posledné BeeFree sa konalo v roku 2006 v Bratislave na Zlatých pieskoch. Predtým som bol pravidelný návštevník od začiatku tejto párty, najmä ročníky v Inchebe sú nezabudnuteľné. Po tom čo sa BeeFree presunulo mimo hlavného mesta som na túto akciu zanevrel, nakoľko sa mi tam plietli iné festy.

Tento rok sa mi ale podarilo dostať na lineup, čo je dosť dobrý dôvod na to aby som na BeeFree 2009 zavítal. A tak som v piatok po práci zbalil laptop, stan, zobral pár pív a kamarátov a smer Horná Streda. Pri tejto dedinke sa totiž najväčšia tanečná párty na Slovensku koná.

BeeFree je od svojho začiatku vcelku originálnou párty, teraz už open air festivalom. Vstup je zdarma, djs takmer neposčítateľne. Tento rok sa hralo od 18:00 v piatok večer (31.7.) do 6:00 nedele rána (2.8.) čiže 36 hodí nonstop. Štyri pódia. Nič pre ľudí čo sa po pretancovanej noci chcú v kľude vyspať.

Priznám sa, že som k BeeFree pristupoval dosť skepticky, predsa len aj festival za ktorý dám 60 eúr za vstupenku má svoje muchy, tak aké môže byť niečo čo je zadarmo. Staré BeeFree trvali jeden večer, takže tu organizačne nebolo čo riešiť. No dávam ruku na srdce za tento ročník – festival bol zvládnutý veľmi dobre. Bolo kde stanovať, pódia neboli ďaleko od seba aj keď občas sa zvuk bil dalo sa to vydržať alebo ísť k stage bližšie.

V piatok som to dlho nevydržal a o nejakej pol tretej rano som už zarezával v stane. Než som sa ráno rozhýbal už aj bol obed a moje hranie, na ktoré som sa veľmi tešil. Final Scratch bohužiaľ sklamal, napriek tomu som dohral a podľa niektorých vyjadrení a k spokojnosti návštevníkov. Čo viac poteší po sete z ktorého som mal hlavu v smútku. Čoskoro pribudne setík s tracklistom na download. To už bolo poobede a na slnku sa nedalo vydržať. Výborne sa ležalo pri neďalekej vode, v pozadí hudba – úplne ideálny relax a naberačka síl na večer. V sobotu večer sa išlo nonstop.

Spomínať mená djs sa neoplatí, je toho veľa a verím, že každý sa snažil podať čo najlepší výkon. Občas som mal pocit že sme národ djs. Po upršanom koncerte, katastrofe a blate na festivaloch mi slnečné počasie prišlo vhod. Na niekoho možno veľa prachu, no stále lepšie než dážď. Bufetov na občerstvenie bolo málo, kriticky sa to prejavilo najmä v sobotu. Celé som to vydržal na pitnom režime a jednej cigánskej. A neubudlo zo mňa. Toto je vec každého človeka aký „komfort“ vyžaduje. Tečúca voda a sprchy tak isto boli, toi toi budky som vymákol po čistení takže tiež sa nemôžem sťažovať. Veľmi milým prekvapením bolo aj že kompletný lineup bol snáď na každom kroku, takže ste boli nonstop v obraze. No čo viac môže človek potrebovať? Prudko som preferoval po celú dobu techno stage a bola to správna voľba.

Poriadne som zaspal až na stanici pri čakaní na vlak a potom v ňom. Vo vnútri spokojný a milo prekvapený. Na párty dosť zaváži ako sú ľudia naladený a či kus z tej ich pozitívnej energie dokážu preniesť na vás. Tento raz sa to podarilo skvele, dúfam že inak tomu nebude ani budúci rok.