V piatok 4. septembra sa konalo už ôsme pokračovanie „tancovačky“ micro.wilsonic v Bratislavskom PKO. Keďže ten „veľký“ Wilsonic už pravidelne u mňa otvára letnú hudobnú sezónu tak toto bola ideálna príležitosť ako ju uzavrieť. Začiatok aj koniec má mať noblesu a tá nechýbala ani v jednom prípade.

To že organizátori sa snažia podujatie stále niekam posunúť je zrejmé a treba hneď povedať, že sa im to darí v maximálne pozitívnom slova zmysle. micro.wilsonic dokonca opustil pred týždňom Bratislavu a predstavil sa v Košiciach, ľudia na východe tak mali možnosť ochutnať spoločných headlinerov ale aj Slovenské hudobné projekty.

Načrtol som spoločných headlinerov, ktorými boli Coldcut. Tíchto Britov netreba nejako extra zvlásť predstavovať, stačí spomenúť ich label Ninja Tune a sme doma. Matt Black a Jonathan Moore pripravili audiovizuálnu šou v rámci turné eko projektu Energy Union. Ten bude tento a budúci rok obiehať európske mestá. Energy Union má byť päť v jednom: kampaň, koncertné turné, párty, umenie a aj diskusie. Viac sa dá dozvedieť na webe www.energyunion.eu.

Priznám sa že som čakal od Coldcut viac známych vecí a viac som sa sústredil na projekciu než ich hudbu. To však o nič neochudobnilo môj zážitok a vnímanie celého posolstva, priestor dostali tracky. micro.wilsonic to ale neboli len „nindžovia“ aj keď na nich sa samozrejme nahrnulo do sály najviac ľudí. Začal som samotnou čerešničkou na koláči, treba však spomenúť aj ostatných artistov. Zachytil som som hranie Foolk-a, ktorý ma po vykecávačkach s priateľmi dotiahol bližšie k pódiu. V ničom sa nedal zahanbiť ani Karaoke Tundra. Coldcut som už spomínal, po nich nasledovali Isobutane + Teapot. Na úplný záver DJ Galagher s Danielom Balážom dali dnb set, takže tí čo ešte vládali sa kľudne mohli na parkete ešte plne realizovať.

Ako by napísal klasik: ďalší micro.wilsonic utiekol ako voda, opäť potešil a ničím neurazil. Dokonca si teraz zaslúžil aj tú „zelenú“ vo svojom logu vďaka podpore a prineseniu správnej veci. Vďaka a dovidenia na ďalšom pokračovaní.