Pojem BarCamp nieje na Slovensku už cudzí a veľmi dobre sa tu udomácnil. A nieje cudzí mne ani tomuto blogu – prvé vydanie sa uskutočnilo minulý rok v apríli a ohlasy boli maximálne pozitívne – môžete si prečítať môj report Ohliadnutie za prvým slovenským BarCampom + foto. Tento rok sa naň pokúsilo nadviazať druhé vydanie, ktorého som sa nezúčastnil. Medzi nimi som si odskočil aj na ukážkové podujatie do Viedne. Slovenská trojka ale klope na dvere.

BarCamp opúšťa hlavné mesto a smeruje do Žiliny – 26. septembra 2009 (sobota), mimoriadne alternatívne prostredie Stanica Žilina-Záriečie. Časový rozvrh je na webe barcamp.org, pristor je na 5 blokov plus diskusia. Zatiaľ sú zapísané dve prezentácie, návštevníkov aktuálne takmer štyri desiatky.

Organizačne za trojkou stoja František “Qiwi” Milec a Juraj “JuRoot” Grečnár známe to mená z blogosféry. Pokiaľ máte záujem sa na BarCamp-e prezentovať, navštíviť ho alebo sponzorovať určite sledujte nasledovné zdroje

BarCamp je výborné stretnutie ľudí v zaujímavom prostredí prostredí. Je to udalosť, ktorej zámerom sú nielen prednášky a ukážky, ale hlavne diskusia a spolupráca prednášajúceho s publikom. Za seba môžem povedať, že sa veľmi teším a akcie rád zúčastním a s niektorými účastníkmi konečne stretnem.