Vlog


Sleduj ma


Twitter


GitHub odstránil repozitár youtube-dl

GitHub (Microsoft) odstránil oficiálny repozitár projektu youtube-dl dostupný na github.com/ytdl-org/youtube-dl, kde sa teraz nachádza informácia o porušení DMCA. Žiadosť o zrušenie repozitára podala neslávna RIAA (Recording Industry Association of America).

Dôvodom je možnosť použiť tento nástroj na sťahovanie obsahu, ktorý takúto činnosť nedovoľuje. Ako napríklad YouTube video pod Standard licenciou.

Podľa takéhoto prístupu RIAA je teoreticky možné zablokovať akúkoľvek aplikáciu, ktorá vie vykonávať HTTP požiadavky a ukladať ich k sebe, či už z jedného zdroja alebo jeho streamovacích fragmentov.

Okrem oficiálneho repozitára sa žiadosť týka aj jeho forkov, dokonca aj privátnych. Projekt je naďalej dostupný na webe youtube-dl.org.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

GitHub spustil Container Registry

V marci tohto roku skončil najväčší balíčkovací systém npm v rukách GitHub-u, alebo presnejšie povedané Microsoftu. Druhým najpopulárnejším je Docker.

GitHub kupuje npm

Nebolo tých morových rán počas posledných dní dosť? Je tu ďalšia. GitHub kupuje npm, Inc., spoločnosť ktorá stojí za rovnomenným balíčkovacím JavaScri

Nie, Microsoft sa nezmenil

Dnes mi to príde až úsmevné. Keď som začal písať tento blog bolo to veľmi o slobodnom a otvorenom softvéri, bolo to troška možno anti systémové a rebe

Publikované 26.10.2020
TOPlist TOPlist