Vlog


Sleduj ma


Twitter


GitHub spustil Container Registry

V marci tohto roku skončil najväčší balíčkovací systém npm v rukách GitHub-u, alebo presnejšie povedané Microsoftu. Druhým najpopulárnejším je Docker. Preň GitHub ako verejnú beta verziu predstavil GitHub Container Registry - nájdete ju v časti Packages.

Obrazy (images) môžu byť hostované zdarma ak sú verejné, súkromné sú počas beta testu tak isto zdarma, následné budú spoplatnené podľa jednotlivých balíčkov.

wide

Aktuálne je najobľúbenejším verejným registrom Docker Hub s bezplatnou verziou služby pre verejné projekty. Jeho výhodou je, že službu netreba nijako konfigurovať a je pre sťahovanie obrazov ihneď aktívna. Pre upload je už potrebná registrácia.

Práve prepínanie medzi rôznymi registrami nie je úplne elegantne riešené v Docker CLI. Docker Registry si môžete rozbehať aj ako službu u seba. Ďalšou open-source alternatívou môže byť GitLab, ktorý takúto funkcionalitu tiež zvláda či vydarený CNCF projekt Harbor.

Z online služieb treba spomenúť službu Quay, ktorá patrí pod Red Hat – ten ju získal akvizíciou CoreOS a vraj to mal byť jeden z hlavných dôvodov kúpy.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Docker prinesie bezpečnostný skener

Docker by mal priamo obsahovať bezpečnostný skener (vulnerability scanner) pre lokálne obrazy (images) z ktorých sa spúšťajú kontajnery. Takáto integr

NVIDIA Jetson Nano pre výučbu AI

Minulý rok NVIDIA uviedla hardvérový kit Jetson Nano, čo je malý počítač pre výučbu programovania a integráciu ako embedded zariadenie s ďalším hardvé

SUSE kupuje Rancher Labs

SUSE ako najväčšia nezávislá spoločnosť zameraná na open-source získala pod svoje krídla Rancher Labs. Práve Rancher Labs si vybudovalo silné postaven

Publikované 16.09.2020
TOPlist TOPlist