Vlog


Sleduj ma


Twitter


GitHub spustil Container Registry

V marci tohto roku skončil najväčší balíčkovací systém npm v rukách GitHub-u, alebo presnejšie povedané Microsoftu. Druhým najpopulárnejším je Docker. Preň GitHub ako verejnú beta verziu predstavil GitHub Container Registry - nájdete ju v časti Packages.

Obrazy (images) môžu byť hostované zdarma ak sú verejné, súkromné sú počas beta testu tak isto zdarma, následné budú spoplatnené podľa jednotlivých balíčkov.

wide

Aktuálne je najobľúbenejším verejným registrom Docker Hub s bezplatnou verziou služby pre verejné projekty. Jeho výhodou je, že službu netreba nijako konfigurovať a je pre sťahovanie obrazov ihneď aktívna. Pre upload je už potrebná registrácia.

Práve prepínanie medzi rôznymi registrami nie je úplne elegantne riešené v Docker CLI. Docker Registry si môžete rozbehať aj ako službu u seba. Ďalšou open-source alternatívou môže byť GitLab, ktorý takúto funkcionalitu tiež zvláda či vydarený CNCF projekt Harbor.

Z online služieb treba spomenúť službu Quay, ktorá patrí pod Red Hat – ten ju získal akvizíciou CoreOS a vraj to mal byť jeden z hlavných dôvodov kúpy.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Firmy si za Docker Desktop po novom zaplatia

Spoločnosť Docker, ktorá stojí za rovnomenným kontajnerovým ekosystémom, ktorý tu myslím nemusím veľmi predstavovať, uviedla nové balíčky predplatného

Čo so starým WordPress webom? | VLOG #91

WordPress je super. Ale občas sa stane, že web, ktorý na ňom prevádzkujete je zastaralý. Nemyslím teraz vizuálne či obsahovo, ale že napríklad šablón

Kubernetes a Cloud native v praxi (Adam Hamšík) | Tech Talks

Kubernetes (K8s) sa stáva jedným zo štandardov vývoja a prevádzkovania aplikácií. Je ale vhodný pre všetky projekty a do každej firmy? Ako si vybrať

Publikované 16.09.2020
TOPlist TOPlist