Vlog


Sleduj ma


Twitter


Godspot – Wifi zdarma v 220 kostoloch

S celkom originálnym nápadom prišla evanjelická cirkev, konkrétne Die Kirchenleitung der Evangelischen Kirche Berlin-Brandenburg-schlesische Oberlausitz (EKBO). Vo svojich kostoloch a v areáloch okolo nich poskytuje bezplatné Wifi pripojenie.

To pre svoje používanie nevyžaduje žiadnu registráciu či poplatky. Projekt s názvom Godspotfunguje vo 220 budovách cirkvi, cieľom je pokryť 3000 takýchto priestorov v Berlíne a Brandenbursku.

Pripojenie je bezpečné a prevádzkovateľ sa zaručuje, že ho dáta používateľov ich siete nezaujímajú – dôležitá je pre nich návšteva kostola. Okrem úvodnej stránky po pripojení s informáciami pre veriacich do trafficu už nezasahujú.

O možnosti pripojiť sa na Godspot informujú plagáty v okolí takýchto budov. Fabian Blatner, ktorý pôsobí ako IT manažér v EKBO hovorí, že socializácia a komunikácia ľudí sa presunula do online prostredia. Godspot sa ma stať miestom, kde sa ľudia môžu bezpečne pripojiť a má teda vzbudiť aj väčšiu dôveru v cirkev.

Myslím, že je to veľmi dobrý ťah, ako môžu ľudia začať vnímať kostol aj ako iný priestor. Či si viem niečo podobné predstaviť aj u nás? Napriek tomu, že rôzne cirkvi majú nemalý príjem z umiestnenia BTS pre mobilných operátorov a rôznych lokálnych internetových providerov na svôjich svätostánkoch, tak vôbec nie.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Veľká Británia naozaj príde o .EU doménu

Minulý rok v apríli som tu spomínal, že Angličania prídu o .EU doménu na čo prišlo niekoľko reakcií, že to nie je možné. EURid je ale nekompromisný a

10 najčítanejších článkov za rok 2018 na blogu alian.info

Bilancovanie končiaceho sa roku 2018 je už na mieste v týchto dňoch. A tak vám podľa minuloročného vzoru prinášam prehľad tých najčítanejších článkov,

Prečo prejsť na PHP 7.3 a ešte nie na WordPress 5.0 | VLOG #45

Posledný týžden bol vo svete PHP mimoriadne zaujímavý. Priniesol ako PHP 7.3 a aj nový WordPress 5.0 s editorom Gutenberg. Ten zásadne mení spôsob ak

Publikované 08.07.2016

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist