Vlog


Sleduj ma


Twitter


Godspot – Wifi zdarma v 220 kostoloch

S celkom originálnym nápadom prišla evanjelická cirkev, konkrétne Die Kirchenleitung der Evangelischen Kirche Berlin-Brandenburg-schlesische Oberlausitz (EKBO). Vo svojich kostoloch a v areáloch okolo nich poskytuje bezplatné Wifi pripojenie.

To pre svoje používanie nevyžaduje žiadnu registráciu či poplatky. Projekt s názvom Godspotfunguje vo 220 budovách cirkvi, cieľom je pokryť 3000 takýchto priestorov v Berlíne a Brandenbursku.

Pripojenie je bezpečné a prevádzkovateľ sa zaručuje, že ho dáta používateľov ich siete nezaujímajú – dôležitá je pre nich návšteva kostola. Okrem úvodnej stránky po pripojení s informáciami pre veriacich do trafficu už nezasahujú.

O možnosti pripojiť sa na Godspot informujú plagáty v okolí takýchto budov. Fabian Blatner, ktorý pôsobí ako IT manažér v EKBO hovorí, že socializácia a komunikácia ľudí sa presunula do online prostredia. Godspot sa ma stať miestom, kde sa ľudia môžu bezpečne pripojiť a má teda vzbudiť aj väčšiu dôveru v cirkev.

Myslím, že je to veľmi dobrý ťah, ako môžu ľudia začať vnímať kostol aj ako iný priestor. Či si viem niečo podobné predstaviť aj u nás? Napriek tomu, že rôzne cirkvi majú nemalý príjem z umiestnenia BTS pre mobilných operátorov a rôznych lokálnych internetových providerov na svôjich svätostánkoch, tak vôbec nie.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Prečo prejsť na PHP 7.3 a ešte nie na WordPress 5.0 | VLOG #45

Posledný týžden bol vo svete PHP mimoriadne zaujímavý. Priniesol ako PHP 7.3 a aj nový WordPress 5.0 s editorom Gutenberg. Ten zásadne mení spôsob ak

EÚ má návrh na obmedzenie slobodného a otvoreného zdieľania obsahu

Euro poslanec Axel Voss (EPP) navrhol svoju verziu takzvaného „Link Tax“. Na pôde EÚ sa dlhšie rieši autorský zákon a ako sa má pristupovať k obsahu v

Sociálna sieť, ktorá má najviac negatívny dopad na duševné zdravie mladých ľudí

Tak schválne. Zamyslite sa, ktorá by to asi tak mohla byť. Na výber je zo širokého portfólia od YouTube, cez Facebook, Instagram až po Twitter, či Sna

Publikované 08.07.2016

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist