Vlog


Sleduj ma


Twitter


Godspot – Wifi zdarma v 220 kostoloch

S celkom originálnym nápadom prišla evanjelická cirkev, konkrétne Die Kirchenleitung der Evangelischen Kirche Berlin-Brandenburg-schlesische Oberlausitz (EKBO). Vo svojich kostoloch a v areáloch okolo nich poskytuje bezplatné Wifi pripojenie.

To pre svoje používanie nevyžaduje žiadnu registráciu či poplatky. Projekt s názvom Godspotfunguje vo 220 budovách cirkvi, cieľom je pokryť 3000 takýchto priestorov v Berlíne a Brandenbursku.

Pripojenie je bezpečné a prevádzkovateľ sa zaručuje, že ho dáta používateľov ich siete nezaujímajú – dôležitá je pre nich návšteva kostola. Okrem úvodnej stránky po pripojení s informáciami pre veriacich do trafficu už nezasahujú.

O možnosti pripojiť sa na Godspot informujú plagáty v okolí takýchto budov. Fabian Blatner, ktorý pôsobí ako IT manažér v EKBO hovorí, že socializácia a komunikácia ľudí sa presunula do online prostredia. Godspot sa ma stať miestom, kde sa ľudia môžu bezpečne pripojiť a má teda vzbudiť aj väčšiu dôveru v cirkev.

Myslím, že je to veľmi dobrý ťah, ako môžu ľudia začať vnímať kostol aj ako iný priestor. Či si viem niečo podobné predstaviť aj u nás? Napriek tomu, že rôzne cirkvi majú nemalý príjem z umiestnenia BTS pre mobilných operátorov a rôznych lokálnych internetových providerov na svôjich svätostánkoch, tak vôbec nie.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

10 najčítanejších článkov za rok 2020 na blogu alian.info

Koniec roka 2020 klope na dvere a aj preto by som rád pripomenul články, ktoré vás na blogu alian.info bavili najviac. Tak poďme sa na ne rovno pozrie

10 najčítanejších článkov za rok 2019 na blogu alian.info

Zostávajú posledné hodiny do konca roka 2019 a preto je na čase si pripomenúť tie články, ktoré vás na blogu najviac zaujali. A teda mali najväčšiu čí

Black Friday a Cyber Monday 2019 pre geekov (aktualizované)

Minulý rok výber tipov na Black Friday a Cyber Monday zaujal, tak postupne zberám zaujímavé zľavy aj tento. Prehľad je pravideľne aktualizovaný, takže

Publikované 08.07.2016

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist