Vlog


Sleduj ma


Twitter


Godspot – Wifi zdarma v 220 kostoloch

S celkom originálnym nápadom prišla evanjelická cirkev, konkrétne Die Kirchenleitung der Evangelischen Kirche Berlin-Brandenburg-schlesische Oberlausitz (EKBO). Vo svojich kostoloch a v areáloch okolo nich poskytuje bezplatné Wifi pripojenie.

To pre svoje používanie nevyžaduje žiadnu registráciu či poplatky. Projekt s názvom Godspotfunguje vo 220 budovách cirkvi, cieľom je pokryť 3000 takýchto priestorov v Berlíne a Brandenbursku.

Pripojenie je bezpečné a prevádzkovateľ sa zaručuje, že ho dáta používateľov ich siete nezaujímajú – dôležitá je pre nich návšteva kostola. Okrem úvodnej stránky po pripojení s informáciami pre veriacich do trafficu už nezasahujú.

O možnosti pripojiť sa na Godspot informujú plagáty v okolí takýchto budov. Fabian Blatner, ktorý pôsobí ako IT manažér v EKBO hovorí, že socializácia a komunikácia ľudí sa presunula do online prostredia. Godspot sa ma stať miestom, kde sa ľudia môžu bezpečne pripojiť a má teda vzbudiť aj väčšiu dôveru v cirkev.

Myslím, že je to veľmi dobrý ťah, ako môžu ľudia začať vnímať kostol aj ako iný priestor. Či si viem niečo podobné predstaviť aj u nás? Napriek tomu, že rôzne cirkvi majú nemalý príjem z umiestnenia BTS pre mobilných operátorov a rôznych lokálnych internetových providerov na svôjich svätostánkoch, tak vôbec nie.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Google ukončuje ďalšiu službu, aj keď je úspešná

Ak by som parafrázoval slová Igora Timka „... tak sa pýtam...“ oplatí sa ešte niečo používať vôbec od Google okrem vyhľadávača? Zase sa ukazuje, že aj

Veľká Británia naozaj príde o .EU doménu

Minulý rok v apríli som tu spomínal, že Angličania prídu o .EU doménu na čo prišlo niekoľko reakcií, že to nie je možné. EURid je ale nekompromisný a

10 najčítanejších článkov za rok 2018 na blogu alian.info

Bilancovanie končiaceho sa roku 2018 je už na mieste v týchto dňoch. A tak vám podľa minuloročného vzoru prinášam prehľad tých najčítanejších článkov,

Publikované 08.07.2016

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist