Vlog


Sleduj ma


Twitter


Hackathon Aliancie Fair-play – pomôž zastaviť ďalšie kauzy a megapodvody za milióny eur

Aliancia Fair-play opäť organizuje Hackathon nad verejne dostupnými dátami, ktoré zverejňuje štát. Aliancia Fair-play ich spracúva v rámci projektu datanest.sk, takéto datasety ponúkajú informácie o tom, kde sa peniaze prelievajú zo štátnej kasy do súkromnej sféry – napríklad cez dotácie, granty, odpustené clá či verejné obstarávanie.

Hackathon má priniesť ďalšie možnosti ako vydolovať stopy a dôkazy z dát, ktoré štát zverejňuje. Veď nie je žiadnym tajomstvom, že obrovské platby od štátu na súkromníka sú neraz priestorom pre korupciu.

Samozrejme kto niečo také robí, nechce byť na očiach, preto je komplikované sa k súvislostiam dostať. No neraz sa ukázalo, že takáto práca sa vypláca a Aliancia Fair-play pravidelne prináša zaujímave zistenia z tejto oblasti. Teraz je priestor na vytváranie nástrojov, mashupov alebo rozhraní, ktoré to majú uľahčiť.

Hack Day (2010)

Hackathon je určený najmä pre programátorov, analytikov a dizajnérov, ale samozrejme pre každého s dobrým nápadom. Podmienkou na účasti je registrácia – vhodné sú najmä tímy (ideálne 2 až 4 členné), prihlásiť sa však môžu aj jednotlivci. Super bi bolo prísť už s pripravenou, najlepšie rozpracovanou myšlienkou.

Čo môže byť teda zaujímavé?

Hackathon Aliancie Fair-play sa uskutoční už od 22. mája 2015 – 16:00 hod do 23. mája 2015 – 22:00 hod. Ak sa chceš zapojiť určite sa nezabudni zaregistrovať, prípadne dať ďalej vedieť o tejto myšlienke. Myslím, že u nás je veľa ľudí čo majú nápady ako spoločnosť posunúť ďalej a toto je jeden z výborných spôsobov ako na to. Všetky potrebné informácie sú dostupné na webe tohto eventu.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Meditácia a mindfulness s aplikáciou Oak | VLOG #78

Myslím si, že aktuálne je to najvhodnejšie obdobie, kedy môžete začať s meditáciou alebo mindfulness. Prípadne dýchacími cvičeniami. Ak ste sa dotera

10 spôsobov, ako zostať kreatívny v časoch dobrých aj zlých | VLOG #71

Kreativita nie je niečo, čo len tak zapnete frázou "a teraz budem kreatívny". Jednoducho občas to nejde. Ale naštastie je tu 10 tipov z kni

15 vecí, ktoré mi dalo 15 rokov blogovania

15 rokov je vek v ktorom vás v reálnom svete ešte stále neberú vážne. V tom internetovom ste dinosaurus. A ak dožijeme ďalších 15 rokov, tak sa budeme

Publikované 13.05.2015
TOPlist TOPlist