Vlog


Sleduj ma


Twitter


Hlavný hygienik určí v ktorých častiach jedného bazéna sa môže čúrať

Leto sa nám pomaly končí. A tak ako nemáme pamäť na to čo spravili alebo nespravili politici sa zdá, že jeden a pol roka od začatia celosvetovej pandémie zabúdame, že nejaká tu je. Inak si neviem vysvetliť nové obmedzenia hlavného hygienika.

Niektoré okresy zmenili farbu na oranžovú. Krásna to symbolika nadchádzajúcej jesene. To znamená, že v nich začínajú platiť nejaké obmedzenia. Čo samozrejme úplne schvaľujem. Naviac od situácie pred rokom pribudli očkovaní, takže je nutné s touto skupinou niečo urobiť.

Ak ste na strane prevádzkovateľa reštaurácie, alebo kultúrneho podujatia, tak si môžete vybrať pre koho budete – zaočkovaní (všetci s kompletnou dávkou a náležitým časovým odstupom), zaočkovaní&otestovaní&po prekonaní covidu, no a treťou skupinou je základ (pre všetkých). Čím menej riziková skupina, tým menej obmedzení pre váš podnik.

Samozrejme v prípade prvej a druhej skupiny je nutné robiť kontrolu návštevníkov. Štát ale nestihol pripraviť aplikáciu s čítačkou QR kódu. Takže si ju musíte zaobstarať sami.

Bonusom je, že ak to stavebne viete oddeliť môžete v rôznych častiach tej istej prevádzky mať rôzne skupiny. No a teraz tá vychytávka. Na každú skupinu nepotrebujete zvlášť personál, stačí jeden. Dokonca nezaočkovaný. Dokonca ak si zájdete do reštaurácie len pre plne zaočkovaných, tak personál zaočkovaný byť nemusí – stačí ak bude chránený rúškom. Takže tu zase máme také polovičné a teda takmer zbytočné riešenie. Chýba už len aby hlavný hygienik určíl v ktorých častiach jedného bazéna sa môže čúrať a v ktorých nie.

Tak nejako som si zvykol, že nariadenia, vyhlášky sú ako instatné správy – za 24 hodí zmiznú a zase bude všetko inak. A vlastne nikto nevie ako.

Bolo krásne na to aspoň na pár mesiacov zabudnúť, že ako sa tu krízový manažment nezvláda. Winter is Coming.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Iný koniec roka. A možno ani nie

S koncom roka 2020 bolo dosť počuť a dalo sa čítať, že nás čaká jeho iný záver. Bez parties, ohňostrojov, v malej bubline. Keď som sa ale obzrel späť

Ako dlho „prežije“ koronavírus na rôznych povrchoch?

Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (skratka SARS-CoV-2) slovensky tiež nový coronavírus alebo koronavírus, ktorý spôsobuje respiračné och

Tipy na domáce online vzdelávanie zdarma

Verím tomu, že z aktuálnej situácie môžeme výjsť ako zodpovednejši a múdrejší ľudia. Práve teraz, keď ušetríte čas presúvaním sa do práce možno nájdet

Publikované 13.08.2021

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist