Spoločnosť VMware, Inc. bude mať nového majiteľa a to Broadcom Inc. Kúpu ešte musia odsúhlasiť akcionári a regulačné úrady. Známa je aj cena a to 61 miliárd amerických dolárov plus uhradenie dlhu vo výške 8 miliárd. Transakcia má byť ukončená v priebehu budúceho roka.

VMware je dlhé roky synonymom pre komerčnú virtualizáciu. Posledné roky ale nastal posun ku kontajnerom, ich orchestrácií a celému ekosystému okolo nich pod názvom Tanzu. Spoločnosť získala top Kubernetes talenty akvizíciou Heptio. Do jej portfólia ale patrí aj cloud-native platform provider Pivotal Software, či security softvér Carbon Black. Z pohľadu automatizácie zase SaltStack. (Dell) EMC, ktoré patrí pod Dell Technologies získalo VMware za 635 miliónov dolárov v roku 2003.

Akvizícia zo strany Broadcom je pre mňa veľkým prekvapením. Ide o kľúčovú spoločnosť a dodávateľa širokej škály polovodičových produktov. Z pohľadu softvéru v minulosti akvizovala Symantec Corporation alebo CA Technologies. Broadcom Software Group zmení značku a bude pôsobiť ako VMware.