Mr. Bean je jednoducho kult a ja by som chcel vidieť človeka ktorý ho nepozná. Populárny britský seriál sa začal natáčať koncom osemdesiatych rokov, a típek ktorý je mrzutý a má rád seba a svojho medvedíka sa stal mimoriadne obľúbený. Samozrejme všetko čo je úspešné sa má časom prepracovať ešte k väčšiemu úspechu – komečnému. Niekomu sa to podarí a niekomu nie. V prípade ten veľký boom mal nastať v podobe celovečerného filmu „Mr. Bean: Najväčšia filmová katastrofa “. Nebolo to tak úplne v „starom“ štýle pána Beana ale bolo to pozerateľné a hlavne Rowan Atkinson bol vo filme stále to najhlavnejšie. Desať rokov po filmovej premiere sa mal Bean vrátiť na kinové plátna a to vo filme „Prázdniny pána Beana“. Až tak vydarený návrat to však nebol.

Mr. Bean vyhraje dovolenku vo Francúzku a digitálnu kameru, na ktorú si môže nasnímať všetky svoje zážitky. Cesta sa však rýchlo mení na sériu zmätkov a omylov vďaka malému chlapcovi (jeho otca si zahral Karel Roden) o ktorého sa musí postarať. Vo filme sa ukáže aj francúzska legenda Jean Rochefort v podobe čašníka – prvá vtipná scéna. Sklamaním je že divák do konca filmu uvidí už len dve – scéna na bicykli a so stopom. Nedostatok humoru sa producenti asi snažili vykryť ďalšou hviezdou a tou je Willem Dafoe. Veľkým sklamaním je, že najväčší zádrhel je v samotnej postave. Zatiaľ čo v seriáli pôsobil ako seriózny a slušný pán v strednom veku v tomto filme nechá zo seba robiť gumového šaška.

Možno je môj dojem ovplyvnený veľkým očakávaním a návratom tej nostalgie 90. rokov, no bohužiaľ musím povedať, že toto nieje pravý Mr. Bean. A cítil som sa asi ako diváci vo filme pána Dafoe, keď im premietaj svoj snímok. Nuda, nuda a ešte raz nuda. Naviac teraz by sa hodilo film nazvať Najväčšia filmová katastrofa, pretože tá ozajstná je s týmto neporovnateľne lepšia. Dávam slabých 5 bodov z 10.