Vlog


Sleduj ma


Twitter


Knihy chcem stále „analógové“

Tak som sa nedávno zamýšľa či už u mňa vyhrali tie elektronické knihy, no a keď som to tak zobral zo všetkých strán tak musím povedať, že nie. Ale našli si svoje špecifické miesto.

Tu si musím pomôcť žánrami – pokiaľ ide o beletriu tak klasický papier má sto percent.Beletria je únik pred digitálnym svetom – ak si chcem od neho oddýchnuť, tak papier je intímna záležitosť. Poznám ho od malička a príde mi absolútne prirodzený.

Pokiaľ ide o odbornú literatúru tak tu majú elektronické knihy svoje miesto. Často krát ide o referenčné príručky či manuály, ľahšie sa v nich vyhľadáva, dá sa kopírovať a neraz pri nich sedím za notebookom alebo Mac-om. Tu som sa neraz pristihol, že ak sa elektronická kniha osvedčila na toľko, že v nej neustále listujem tak si ju kúpim na papieri.

Myslel som, že je super si na 10 dní na dovolenku zobrať čítačku s množstvom kníh, no nakoniec som si to vedel užiť len s papierovým paperbackom. A myslím, že to je dobre – človek by sa aspoň pri tých knihách mal cítiť prirodzene a dobre.

A čo vy? Vaša knižnica je Kindle, alebo to mixujete či ste verní papieru?


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Tak dobrí, že vás neprehliadnu | VLOG #38

Video recenzia na druhú knihu, ktorej autor je Cal Newport a vyšla vo vydavateľstve Jan Melvil Publishing. "Tak dobří, že vás nepřehlédnou"

Weekly #17

Technológie WordPress is at a Crossroads Using Feature Detection to Write CSS with Cross-Browser Support The distributed team’s guide to Git mirrors L

Weekly #15

Technológie Aurora Serverless MySQL Generally Available Ubuntu, Debian, RHEL, and CentOS Linux Now Patched Against "Foreshadow" Attacks Prac

Publikované 12.12.2012

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist