Pri objavovaní kontajnerov a Kubernetes nejde OpenShift prehliadnuť. Red Hat OpenShift je otvorená kontajnerová platforma pripravená pre hybridné riešenia. Vie bežať v cloude, edge alebo on-prem. Rieši komplexnosť kontajnerových platforiem, ktorá je často uvádzána ako problém pri adopcii cloud native vo firmách. A práve o tom, ako Red Hat OpenShift po "vybalení" veľa starostí a operatívy vývojárom a aj administrátorom rieši, porozpráva Patrik Plachý.

Patrik začal ako vývojár v C a neskôr v C++, Pascale a Pythone. Neskôr programoval moduly pre Oracle Database a prešiel k návrhu kódu pre backendy. Pomáhal u zákazníkov zavádzať Enterprise systémy a v posledných rokoch sa zameriaval na systémy Linux, prácu s Clusterware a High Availability. V súčasnej dobe je zamestnaný ako Solution Architect v Red Hat, kde sa špecializuje na oblasť kontajnerového vývoja a jeho nasadenie u zákazníkov v ČR a SR.

V diskusii s Patrikom Plachým sa dozviete:
00:00 - Úvod a predstavenie
09:30 - Ako vznikol OpenShift a na čo sa hodí
19:50 - V čom je rozdieľ medzi Kubernetes a OpenShift
29:50 - Čo prináša OpenShift naviac oproti iným distribúciam
44:00 - OpenShift robí štastnejších DEV alebo OPS ľudí?
54:20 - Kam sa OpenShift uberá a ako bude vyzerať v budúcnosti
1:02:30 - Otázky od divákov

Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.