Twitter zajtra ukončuje podporu pre aplikáciu TweetDeck for Mac. To znamená, že ďalej už nebude vyvíjaná, podporovaná a dostupná na stiahnutie.

Deje sa tak 3 dni pred 14. narodeninami tejto aplikácie. Áno aplikáciu v roku 2008 uviedol Iain Dodsworth s počiatočnou investíciou 300 tisíc dolárov od investorov. Rok na to bola uvedená verzia pre iPhone, v roku 2010 pre iPad. No a v 2011 kupuje TweetDeck Twitter za 25 miliónov dolárov.

Aj keď názov napovedá zameranie práve na Twitter ako platformu, tak Tweetdeck vedel postovať a pracovať aj s ďalšími sociálnymi sieťami: Facebook, MySpace, Linkedin, Google Buzz či Foursquare. Po akvizícii začali ostatné siete prirodzene odpadať.

TweetDeck je parádny pre svoj dizajn v stĺpcoch, kde je možne sledovať rôzne listy, hastagy, účty a pod. Ak beriete Twitter vážne inak to ani nejde. A pri správe viacerých účtov a plánovaní tweetov je to dokonca nevyhnutnosť.

Skúsil ste nastaviť minúty pri plánovaní postu na Twiiter.com? Ten dropdown s minútami je mega fail už veľmi dlho.

TweetDeck for Mac teda končí svoju životnú púť 1. júla 2022. Ďalej bude dostupný ako webová aplikácia na tweetdeck.twitter.com. Ja sa už mesiac pokúšam na ňu zvyknúť, ale vôbec mi to nejde. Budem si ale musieť.