Pokiaľ ste si užívali štvrtkové voľno a dali si pokoj aj od internetu asi vám ušlo, že Apple oficiálne spustil Mac App Store. Ten je súčasťou vyše 100 MB update 10.6.6, áno App Store je len pre Snow Leopard a nadchádzajúcu verziu Lion.

Po nainštalovaní update a reštarte vám pribudne jedna ikonka vedľa Finder-a. Pokiaľ máte Apple ID môžete sa  sním prihlásiť, v opačnom prípade budete mať možnosť si ho vytvoriť. Mac App Store obsahuje len plné platené verzie aplikácii a aplikácie, ktoré sú zdarma. Nehľadajte tu ale žiadne demo a ani trial verzie. Výrobcovia aplikácii to ale tradične riešia dvomi verziami nejaká little alebo expres edícia a potom plná platená.

V Mac App Store je po jeho otvorení asi tisícka aplikácii. Apple ponúka aj veci zo svojej kuchyne, dokonca za výrazne nižšie ceny ako krabicové verzie – platí to napríklad pre Aperture. Inštalácia aplikácii je jednoduchá, doslova na jedno kliknutie. Odinštalovanie ale už vyžaduje vyššie práva.

Apple spustením Mac App Store pokryl „obchodmi“ svoje kompletné portfólio. Predaj aplikácii na jeho platformu ktorý išiel relatívne mimo neho teraz bude môcť tiež speňažiť. Užívatelia podľa prvých reakcii vítajú tento krok pozitívne.