Aby som len nekritizoval dnes som sa rozhodol chváliť. Možno netradične ale zaslúžene. Ide o online kníhkupectvo Martinus.sk ktoré tu je už niekoľko rokov a ja celkom pravidelne využívam jeho služby.

Hovorí sa, že dnešná mládež sa o knihy nezaujíma a tak nejako celkovo záujem o ne upadá. Ja tomu neverím, knihy milujem a podľa toho ako vyzerá Martinus.sk a jeho služby tak niesom jediný.

To že sortiment je bohatý netreba spomínať, stačí zamieriť na web a preklikať sa, už to niesu len knihy ale aj DVD a iný tovar. Za nákup je možné platiť viacerými spôsobmi, knihy si môzete nechať poslať domov alebo sa po ne zastaviť na predajni. Videl som len tú Bratislavskú na Obchodnej a dojem bol výborný, to nehovorím o iMac-och pre vyhľadávanie informácii pre ktoré mám slabosť.

Späť k objednávaniu. Tu sa mi páči, že zákazník je informovaný o celom procese objednávky až po jej doručenie. Notifikácia o možnosti prevzatia čo odoslaní na mail a SMS je samozrejmosťou.

Martinus.sk je ale veľmi aktívny aj na miestach do ktorých sa iné shopy nehrnú. Wishlist je prepracovaný, zdieľatelný a ak tak urobíte tak máte možnosť získať niektoré jeho tituly. Pred pár rokmi zaujala aj služba comamcitatdalej.sk, ktorá robí to čo má v názve. Martinus.sk nájdete aj na Faceboku, tiež tu má pomerne veľký počet fanúšikov, šikovná je aj aplikácia do ktorej si môžete nasúkať knihy, ktoré čítate, ste čítali alebo chcete čítať. Mne vďaka nej kúpila priateľka výborné knihy a nemusel som nič naznačovať.

Osobne by som privítal nejaký takýto widget aj na blog pre mojich čitateľov. Rád sa pochválim, čo práve „lúskam“. Nepostrehol som ani že by existoval affiliate program, ten by bol tiež možno zaujímavý. Aj tak môže Martinus.sk slúžiť ako príklad snáď pre každý elektronický obchod, že takto sa to robí. Štatistiky návštevnosti tiež hovoria svoje.

V žiadnom prípade nejde o PR článok ale len môj subjektívny (ako to už na blogoch chodí) názor. Chcel som ho publikovať už dávno. S kníhkupectvom mám dobé skúsenosti. A kde kupujete knihy vy?