Úplne som si vybavil ako Michael Knight volá o pomoc svoje auto v seriály Knight Rider. Hodinky s integrovaným mobilným telefónom sú už realitou a nie len vychytávkou pre tvorov ako James Bond.

Britský Orange exkluzívne uvedie 27. augusta na trh limitovanú sériu zariadenia LG GD910, čo sú vlastne klasické hodinky na zápästie s dotykovým displejom cez ktorý sa ovládajú aj funkcie integrovaného mobilného telefónu.

Funkcie niesu o nič ochudobnené a ponúkajú komfort, ktorý poznáme z „klasického formátu“ mobilných telefónov – telefonovanie, textové správy ale aj videohovory. Hodinky sa o okrem dotyku dajú ovládať aj hlasom a ak nechcete rozprávať do hodiniek ako v spomínanom seriáli tak dobre poslúži aj bluetooth handsfree.

Musím povedať, že po dlhej dobe zariadenie pri ktorom som spozornel. Veď klasický mobil je už otrava: stále mi prídu veľké, treba na ne dávať pozor, strácajú sa atď. Naviac mobil používam z 90 percent na browsovanie takže integrovanie do hodiniek považujem za spojenie príjemného s užitočným. Určite to nieje čistá imidžovka (cena je 500 libier) no ani ideálne zariadenie pre ľudí čo nonstop visia na fóne.