Vlog


Sleduj ma


Twitter


Mojich 366 sekúnd z roku 2016

Posledný deň tohto roka slúži pravidelne na bilancovanie. Už tretí rok sa mi nechce nič písať, takže každý deň radšej natáčam sekundu zo života. A veď vy viete ;)

Minulý rok som na jeho konci nevedel povedať, či je dobrý alebo zlý. Bohužiaľ jednoznačný ortieľ neviem vysloviť ani nad tým odchádzajúcim. Bol plný zmien a zvratov. Ak som si aj myslel, že ľudstvo alebo tento národ nemôže hlbšie klesnúť tak som bol nemilo prekvapený. Pevne verím, že budúci rok nastane nejaké osvietenie a začne sa vytrácať ľudská hlúposť, ktorá tomuto roku asi kraľovala.

Na druhú stranu ak si spravím od všetkého odstup a budem sa venovať svojmu životu a práci, tak to nebolo také zlé. Mám za sebou prvý rok v marketingovom tíme vo WS, kde som sa toho mrte veľa naučil. Aj keď to z pondelňajších GIFov tak nevyzerá, tak ide o prácu ale hlavne ľudí, ktorých mam fakt rád. Teší ma, že sa podarilo refreshnúť ponuku dedikáčov ale aj úplne nových a na trhu jednoznačne najlepších VPS a k tomu kopec doplnkových služieb. Už teraz sa teším na ďalšie produkty, ktoré vám pomôžu s vaším podnikaním a posunú zaužívané štandardy na iný level. Na vlastnej koži som si odskúšal aké to je v dnešnej dobe nájsť kvalitného človeka do teamu a som rád, že sa to podarilo. No a aj aké to je seriózne robiť 11 dní z Barcelóny.

Tým si robím prechod k cestovaniu – opäť nespočet krát Praha napríklad aj WordCamp, OpenStack Day či Wisephora a aj Kritické myslenie. Ďalej Brusel a FOSDEM, dal som si aj Berlín a fantastický CoreOS fest a World Hosting Days v Rust-e. Viedenský WordPress WordCamp Europe. No a koncom roka na pár dní Lisabon a WebSummit, ktorý je pre mňa osobne udalosťou roka. Pár dní som si dával Štokholm – vždy som chcel skúsiť nejaké severské mesto a toto bol super štart. Ale na to aby človek zažil super príjemný deň nemusí ani opustiť túto krajinu.

Snažil som sa nezanedbávať aj kultúru – po pauzičke konečne vydalo Bienále v Brne, na Grape som prvý raz otestoval Xiaomi Yi a riadne si užil Underworld na Neon Festival-e. Keďže nikdy nie je dosť dobrej hudby akou sú Moderat tak som ich dal vo Viedni a ďalší deň v Prahe. Fantastický zážitok. O nič horší nebol ani záver roka. Za týždeň sa dá stihnúť v Prahe HAVEL - výstava dvoch popredných českých fotografov Tomkiho Němce a Bohdana Holomíčka v DOX, koncert Tata Bojs so Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu no a štart turné The XX.

Na vlastné projekty mi veľa času nezostávalo, ale som rád že som mohol priložiť ruku k takým ako Gergaz, Meet the Heroes alebo Progresívne Slovensko, za nový Websupport Blog sme to s Rišom dotiahli na druhé miesto hackathonu a ďalšie. Snažil som sa veľa čítať, voľný tráviť vonku, fotiť – naštartoval som fotoblog fero.photography a aj točiť. Aktívne fungujem na Instagrame – najmä instantné správy. To je zároveň taký tip ak sa vám celý rok nechce čakať na toto sumárne video ;)

A je to tu – videjko za rok 2016 – určite si ho dajte v lepšom rozlíšení. Vidíme sa v roku 2017 a užívajte!


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Hlavný hygienik určí v ktorých častiach jedného bazéna sa môže čúrať

Leto sa nám pomaly končí. A tak ako nemáme pamäť na to čo spravili alebo nespravili politici sa zdá, že jeden a pol roka od začatia celosvetovej pandé

Rodovo neutrálny jazyk, pracovné inzeráty a skratky

Pracovné inzeráty na štýl "Prijmeme mladú, atraktívnu ženu na post asistentky. Máš menej ako 35 rokov a chuť pracovať s nasadením? Potom hľadáme

Zomrel Braňo Rác – bloger a legenda slovenského internetu

Človek môže napísať tisíce článkov, no niektoré veci sa aj tak píšu veľmi ťažko. Tento raz bol poslom zlých správ eMDi, ktorý mi poslal nostalgické vi

Publikované 31.12.2016

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist